یکشنبه 17 نوامبر 13 | 11:39

دوستان آمریکایی به روایت مبارک

وزیرخارجه عراق به تازگی در گفتگو با یک روزنامه عربی به جزئیات دیدار خود با حسنی مبارک در شرم الشیخ اشاره کرده است.


IMG11215965«هوشیار زیباری» وزیر خارجه عراق اخیرا در گفتگو با روزنامه الحیات چاپ لندن به جزئیات دیدار خود با «حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع مصر و اظهارات وی در این ملاقات اشاره کرده است.

وی درباره رئیس جمهور مخلوع مصر اظهار داشت: مبارک از کسانی بود که نسبت به من محبت داشت و تنها رئیس جمهور عربی بود که نام کوچک مرا درست تلفظ می‌کرد. ما همواره در این دیدار‌ها برای هم جوک تعریف می‌کردیم.

زیباری افزود: مبارک از آمریکایی‌ها ترس داشت و درباره آن‌ها به من هشدار می‌داد. مبارک می‌گفت که آمریکایی‌ها خدا و دین ندارند و دوستان خود را مثل آب خوردن می‌فروشند. وی در این باره به سرنوشت «پرویز مشرف» اشاره می‌کرد که با وجود اجرای دستورات بوش و بازکردن دروازه‌های کشورش برای آمریکایی‌ها، در ‌‌نهایت با عدم حمایت واشنگتن روبرو شد و آن‌ها به سادگی از وی دست کشیدند.

وزیر خارجه عراق در ادامه این گفتگو تاکید کرد: مبارک همیشه به ما توصیه می‌کرد که به جای دوستان آمریکایی به نیروهای خودمان و ارتش تکیه کنیم.

زیباری در بخش دیگری از این گفتگو به اظهارات مبارک درباره صدام دیکتاتور معدوم عراق اشاره کرده است که مبارک وی را دیوانه خطاب می‌کرده است.

همچنین به گفته وزیر خارجه عراق، مبارک روابط میان «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه و ایران را بسیار محکمتر از آنچه تصور می‌شود، دانسته است.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: