یکشنبه 17 نوامبر 13 | 11:57

نیروگاه برق غزه به‌دلیل نبود سوخت تعطیل شد

نیروگاه برق فلسطین که به دلیل نبود سوخت تعطیل شده است، باعث شد، تا منطقه غزه که بالغ بر یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد، با بحران انسانی و بهداشتی مواجه شود.


نیروگاه برق (التولید) فلسطین که به دلیل نبود سوخت تعطیل شده است، منطقه غزه را با بحران برق مواجه کرده است.

بحران سوخت در منطقه غزه فلسطین باعث شد، تا مصر برای دست‌یابی شهروندان فلسطینی به سوخت ارزان، ماه‌ها قاچاق سوخت را به این منطقه انجام دهد.

شهر غزه که بالغ بر یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد، به دلیل نبود سوخت برای نیروگاه برق خود، روزانه 12 ساعت با قطعی برق مواجه شده است.

همچنین نبود برق باعث شده است تا پس‌آب‌ها و نبود آب بهداشتی این منطقه که برای کودکان لازم است، با خطر مواجه شود.

به گفته مسئولان و ساکنان این منطقه؛ پس آب‌های مصرفی که به دلیل تعطیلی نیروگاه برق جاری شده است، می‌تواند زندگی ده‌ها هزار نفر از ساکنان مرکز شهر غزه راه با خطر مواجه سازد.

سعد الدین الأطبش از مدیران غزه، گفت: قطعی برق در غزه یک بحران است، بحرانی که غزه و مردمش را در برگرفته، کسی در جهان صدای ما نمی‌شنود.

وی افزود: این یک بحران انسانی است و سیاسی نیست. کودکان ما گناهی مرتکب نشده‌اند که در پس‌آب‌ها و لجن‌ها غرق شوند.

مدیران ارشد غزه معتقدند: نبود سوخت نیروگاه باعث شده است تا واحدهای درمانی هم با مشکل مواجه شوند.

بسته شدن راه‌های ارتباطی مصر به غزه باعث شده است، تا جنبش مقاومت اسلامی حماس، مجبور به خریداری سوخت مورد نیاز خود از رژیم صهیونیستی به میزان چند برابر شود.

هر لیتر سوخت در غزه 1.9 دلار است.

رژیم صهیونیستی پیش از این آب منطقه غزه را مسدود کرد و برای قراردادهایی گرانتر مدیران این شهر را مجبور به انعقاد قرار داد کرد.

برچسب‌ها: ، ، ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: