یکشنبه 17 نوامبر 13 | 12:41

تهران به رنگ آبی درمی‌آید

معاون پیشگیری اداره کل سلامت شهرداری تهران گفت: به مناسبت هفته دیابت و براساس نماد روبان آبی تهران به رنگ آبی درخواهد آمد.


رضا قهرمانی در نشست خبری هفته دیابت با اشاره به اینکه به مناسبت هفته دیابت و براساس نماد روبان آبی تهران به رنگ آبی درخواهد آمد اظهار داشت: شهرداری تهران در چند سال گذشته برنامه‌های مختلفی برای افزایش آگاهی مردم به اجرا درآورده است.

وی افزود: به مناسبت هفته دیابت با راه‌اندازی 370 تشکل مردمی یعنی با حضور 22 هزار نفر در محلات و برپایی 400 پایگاه و ایستگاه سلامت و 680 همایش و کارگاه آموزشی به موضوع دیابت پرداخته می‌شود.

قهرمانی با اشاره به غربالگری دیابت در هفته جهانی دیابت در 1100 نقطه عنوان کرد: در 52 میدان تره‌بار، 7 پایگاه تاکسیرانی و 12 ایستگاه مترو اطلاع‌رسانی درباره موضوع دیابت صورت می‌پذیرد.

وی با اشاره به برگزاری 140 تور تفریحی و آموزشی و همچنین برپایی 70 مسابقه ورزشی، فرهنگی بیان کرد: به دلیل اینکه نماد دیابت یک نماد روبان آبی است با کمک به فضاسازی‌ با رنگ آبی و نمادین در شهر تهران به رنگ آبی درمی‌آید.

قهرمانی به استقرار اتوبوس دیابت در میدان امام حسین برای ارائه خدمات با موضوعیت دیابت اشاره کرد و افزود: 54 پیاده‌روی نمادین در هفته دیابت صورت می‌پذیرد و 22 میدان بزرگ شهر نیز به رنگ آبی درخواهد آمد.

وی تصریح کرد: براساس مطالعه در شهر تهران بر روی 34 هزار خانوار برآورد شده است که افراد ساکن در مناطق 14، 20 و 16 بیشترین مبتلایان به دیابت هستند و ساکنین مناطق 17، 13 و 12 کمترین دیابتی‌های تهران را شامل می‌شوند.

قهرمانی خاطرنشان کرد: براساس این مطالعه نشان داده شد که بیماری دیابت در افراد بیسواد بیشتر از افراد تحصیل‌کرده است و در مجموع 15 درصد تهرانی‌ها دچار بیماری دیابت هستند.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: