یکشنبه 17 نوامبر 13 | 13:55

سناتوری که برای تحریم ایران خود را به آب و آتش می‌زند

این سناتور افراطی کارولینای جنوبی و حامی منافع صهیونیست از سال ۲۰۱۰ به بعد بار‌ها به تشدید تحریم‌ها علیه ایران و موضوع ضرورت برخورد نظامی با ایران تاکید و به صراحت بیان کرده است: «تنها راه وادار کردن ایران به دست کشیدن از برنامه غنی‌سازی هسته‌ای، حمله نظامی است».


پس از آغاز مذاکرات ایران و گروه 1+5، اکثر مقامات و مسئولان داخلی و خارجی نسبت به مذاکرات ژنو ابراز امیدواری کردند و رسیدن به توافقی رسمی را دور از انتظار نمی‌دیدند؛ اما متاسفانه علی‌رغم تلاش‌ها و حسن نیت طرف ایرانی باز هم توافقي در ژنو حاصل نشد و مذاکرات به دور بعدی موکول شد.

البته باید در این میان به نقش مخرب “اسرائیل” و “فرانسه” در مذاکرات اشاره کرد، به طوری که برخی رسانه‌ها “لوران فابیوس” وزیر خارجه فرانسه را عامل اصلی ناکام ماندن مذاکرات خواندند. به گفته وزیر خارجه ایران، مذاکرات اتمی در برخی موارد با توافق و در مواردی دیگر با عدم توافق همراه بود.

1744236_725

اما با وجود تمام حرف‌ها و اتفاقاتی که صورت گرفت، وزرای خارجه کشورهای “ایران”، “آلمان” و “انگلیس” و همچنین “کاترین اشتون”، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه “جان کری”، وزیر امور خارجه آمریکا روند مذاکرات را مثبت ارزیابی کردند.

اکنون که مقامات داخلی و خارجی در انتظار دور بعدی مذاکرات ژنو و رسیدن به توافقی رسمی هستند، برخی از سناتورهای آمریکایی دم از ناسازگاری می‌زنند. از همین رو در این گزارش به بررسی نقش یکی از این سناتورها در تشدید تحریم‌های ضد ایرانی پرداخت؛ که البته موضوع ایران تنها یکی از چندین مسئله مربوط به وی است.

“فاشیست نژادپرست” مجلس سنای آمریکا کیست؟

“لیندسی اولین گراهام Lindsy Olin Graham” یک فاشیست نژادپرست و سناتور ایالت کارولینای جنوبی در مجلس سنای آمریکا است که برای نخستین‌بار در ۳ ژانویه ۲۰۰۳ به عضویت این مجلس درآمد. وی از جمله سناتورهایی است که به‌ مدت ۴ سال در سنا حضور دارد و تا تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۵ در این مجلس خواهد بود. گراهام همچنین عضو گروه محافظه کار “مسیحیان متحد برای اسراییل”(یک لابی حامی اسراییل در آمریکا)، “کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل (آیپک)” و در هر حال یکی از هم‌پیمانان مقامات صهیونیست است.

به گزارش پایگاه خبری “Business Insider” این سناتور افراطی کارولینای جنوبی و حامی منافع صهیونیست از سال 2010 به بعد بارها بهتشدید تحریم‌ها علیه ایران و موضوع ضرورت برخورد نظامی با ایران تاکید و به صراحت بیان کرده است: “تنها راه وادار کردن ایران به دست کشیدن از برنامه غنی‌سازی هسته‌ای، حمله نظامی است”.

1743996_119

لیندسی گراهام به عنوان یکی از اعضای فعال مجلس سنای آمریکا و عامل نفوذی صهیونیست‌ها نقش موثری در تصمیم‌های مجلس دارد. وی در رای‌گیری‌های مربوط به تحریم ایران همواره جزو کسانی بود که به همراه یار دیرینه‌اش “رابرت منندز” به اعمال و تشدید تحریم‌های ایران رای مثبت می‌داد و نسبت به این امر پافشاری می‌کرد. چرا که افزایش فشار، از اهداف صهیونیست‌ها است و این حامی صهیونیست نیز راهی جز اجرای اوامر آن‌ها را ندارد.

سناتور گراهام همچنین به دلیل این که چهره‌ای رسانه‌ای محسوب می‌شود، توانسته است با انتشار بیانیه‌های مختلف که از مقامات اسرائیل خط می‌گیرد، فضای ضد ایرانی را در رسانه‌‌های خبری ایجاد کند و به کمک هم‌پیمانان صهیونیستی‌اش، جو رسانه‌های خبری بویژه آمریکا را ضد ایرانی نماید، تا از این طریق افکار عمومی را با خود همسو کند. چرا که به ادعای دشمنان جمهوری اسلامی ایران، هدف از فعالیت هسته‌ای رسیدن به تسلیحات هسته‌ای است و باید از پبشرفت این اقدام جلوگیری شود.

نگاهی اجمالی به اظهارات اخیر سناتور گراهام علیه ایران:

6 نوامبر 2010: “اگر اوباما می‌خواهد فراتر از تحریم‌ها با ایران بر سر برنامه هسته‌ایش برخورد کند، بسیاری از جمهوری‌خواهان از این ایده حمایت می‌کنند.”

8 نوامبر 2010: “باید در صورت وقوع هر گونه حمله نظامی، علاوه بر نابودی تاسیسات هسته‌ای، تاسیسات نظامی و قابلیت‌های نظامی ایران را هم ویران کرد تا قادر نباشد به حمله نظامی واکنش نشان دهند.”

18 می 2012: “ما باید به ایران بگوییم که تا غنی‌سازی اورانیوم را متوقف نکنید و سایت‌های هسته‌ای مخفی خود را نشان ندهید، با شما مذاکره نخواهیم کرد.”

1743809_612

21 اکتبر 2012: “به عقیده من دیگر زمانی برای مذاکره با ایران وجود ندارد.”

و بالاخره سناتور لیندسی گراهام در نوامبر 2013، 2 روز پس از اتمام مذاکرات و 10 روز مانده به شروع دور بعدی در مصاحبه با شبکه CNN گفت: “من نمی‌خواهم “کره شمالی دیگری” در خاورمیانه ایجاد شود و اگر روش مذاکرات در دور بعدی مانند قبل ادامه یابد، باید در انتظار وقوع این پیش‌بینی من باشیم. باز هم میگویم، تنها راه مقابله با ایران گزینه نظامی است.”

1743808_660

نگاهی به دیگر اقدامات بی‌خردانه لیندسی گراهام/ سناتوری که دیگر محبوب نیست

زمانی که درگیری‌های سوریه به اوج خود رسیده بود و شورشیان سوری بر حملات و خشونت‌های خود افزوده بودند، لیندسی گراهام پیشنهاد کرد که شورشیان سوری توسط اتحادیه عرب مسلح شوند و همچنین منطقه پرواز ممنوع در سوریه در نظر گرفته شود. وی همچنین در مجلس سنا ادعا کرد که آمریکا باید برای شورشیان سوری کمک مالی ارسال کند و اتحادیه عرب نیز سلاح در اختیار آن‌ها قرار دهد.

پس از این که “چاک هیگل” به عنوان نامزد وزارت دفاع آمریکا معرفی شد، فشارهای لابی صهیونیستی به عاملان نفوذی خود در مجلس آمریکا افزایش یافت. زیرا هیگل زمانی که یکی از سناتورهای مجلس سنای آمریکا بود، رابطه خوبی با صهیونیست‌ها نداشت و همواره باعث نگرانی آنها بود. از همین رو به گزارش پایگاه خبری “abc news، مقامات صهیونیست گراهام را وارد ماجرا کردند تا از طریق وی مخالفت خود را با نامزدی هیگل به عنوان وزیر دفاع آمریکا اعلام کنند. به علاوه موضع‌گیری هیگل در رابطه با ایران نیز از دیگر دلایل مخالفت با او بود.

با منتشر شدن افشاگری‌های “ادوارد اسنودن”، پیمانکار سابق سازمان‌های امنیتی آمریکا، مشخص شد که ابعاد جاسوسی از شهروندان آمریکایی بسیار گسترده است و مکالمات تلفنی، پیام‌های الکترونیکی، حساب‌های بانکی و پروازهای شهروندان تحت کنترل شدید آژانس امنیت ملی آمریکا است. در این زمان نیز لیندسی گراهام باز کسی بود که کارهای مجرمانه دولت آمریکا را لاپوشانی کرد. در همین خصوص وی طی بیانیه‌ای که در پایگاه تحلیلی “Mofopolitics” منتشر شد، از “آژانس امنیت ملی آمریکا” برای جاسوسی از شهروندان این کشور تقدیر کرد؛ چرا که او هدف این اقدام را تنها برای یافتن تروریست‌ها عنوان کرد و نه اطلاعات شخصی شهروندان (!)

به گزارش وب سایت “Post and Courier”؛ بر اساس نظرسنجی جدیدی که دانشگاه “Winthrop” واقع در کارولینای جنوبی به تازگی منتشر کرده است، محبوبیت سناتور لیندسی گراهام در میان مردم به شدت کاهش یافته و از 72 درصد در ماه فوریه به 45 درصد رسیده است که می‌تواند موقعیت سیاسی وی را به خطر اندازد.

سناتور گراهام یک همجنس‌باز است!

ازدواج همجنس‌گرایان در ایالت‌های مختلف آمریکا توسط نظام فدرالی این کشور رسمیتی ندارد اما برخی ایالت‌ها این‌گونه ازدواج‌ها را به رسمیت می‌شناسند و برخی دیگر خیر. “ماساچوست” اولین ایالتی بود که در سال 2004 این موضوع را به رسمیت شناخت. “کالیفرنیا”، “کنتیکت”، “آیووا”، “ورمونت”، “نیوهمپشایر”، “نیویورک”، “رودآیلند”، “مریلند”، “مینه‌سوتا”، “مین”، “واشنگتن”، “نیوجرسی”، “دلاویر” و “هاوایی” 14 ایالت دیگر آمریکا هستند که ازدواج هم‌جنسگرایان را به رسمیت شناخته‌ و آن را اجرا می‌کنند.

“John McCain”، “Ken Cuccinelli”، “Rob Portman” و Paul Singer”” از دیگر جمهوری‌خواهان آمریکایی هستند که همراه لیندسی گراهام از قانون ازدواج همجنس‌گرایان دفاع کردند و به آن رای مثبت دادند. در این میان رابطه گراهام با مک‌کین نسبت به سایر سناتورها بیشتر است. شاید از این منظر که هر دو آنها در مورد مسائل سوریه و دیگر مسائل مجلس سنا اتفاق نظر دارند.

بر اساس گزارش منابع خارجی، سناتور گراهام به دلیل برخی از صحبت‌ها و شوخی‌های خود، دفاع از همجنس‌گرایان و ازدواج آنها، اینکه تا کنون مجرد بوده است و دلایلی دیگر، یک همجنس‌گرا شناخته شده که البته روابط وی پنهانی است و خود او نیز به این امر اذعان نمی‌کند.

1743817_992

در همین خصوص بر اساس گزارش Huffington Post””، “William Gheen”رئیس سازمان “مهاجرت قانونی برای آمریکایی‌ها” طی یکی از سخنرانی‌های خود در سال 2010 که بسیار هم پر سر و صدا بود، از گراهام خواست تا مانند Barney Frank” ” (یکی از نمایندگان سابق کنگره آمریکا که رابطه جنسی وی با یک مرد دیده شد و پس از آن به صراحت همجنس‌گرایی خود را اعلام کرد. وی اکنون دارای یک فاحشه‌خانه همجنس‌بازان درواشنگتن است.) جرات داشته باشد و به روابط همجنس‌گرایانه خود اذعان کند.

همچنین وبلاگ nesara news”” در یکی از خبرهای خود در همین خصوص سوالی از لیندسی گراهام پرسید که: “چه زمانی تصمیم داری در مورد بیش از 10 سال حضورت در فاحشه‌خانه “بارنی فرنک” در واشنگتن که توسط لابی صهیونیستی “آیپک” سرمایه‌گذاری شده، صحبت کنی؟”

علاوه بر موارد مذکور، لازم به ذکر است که انتخابات میان دوره‌ای 2014 در راه است و سناتورهای آمریکا باید مراقب وجهه سیاسی و اجتماعی خود در جامعه باشند، پس گراهام باید شخصیت خود را به عنوان فردی سالم حفظ کند تا بتواند در انتخابات رای بیاورد. به همین دلیل تحلیل‌گران معتقدند این امر نیز یکی از عوامل مخفی‌کاری سناتور کارولینای جنوبی در خصوص تمایلات جنسیش است.

لیندسی گراهام از دوستان اسراییل و عضوی فعال در “لابی‌های صهیونیستی”

لابی صهیونیستی آمریکایی “آیپک” از جمله نهادهایی است که در محافل سیاسی آمریکا از جمله “مجلس سنا” و “کنگره” از نفوذ زیادی برخوردار است. این لابی از طریق افراد تحت سلطه خود مانند “رابرت منندز”،”لیندسی گراهام”و برخی دیگر در تصمیمات کنگره و سنا نفوذ و نظر خود را اعمال می‌کند.

1743819_511

دوستی و رابطه عمیق گراهام با مقامات صهیونیستی به حدی است که می‌توان از نوشته خود او در صفحه فیس بوکش، متوجه آن شد:

1743807_686

اسرائیل بهترین دوست ما در خاورمیانه و بهترین هم‌پیمان ما در سراسر جهان است

مصداقی از رابطه عمیق افرادی چون سناتور لیندسی گراهام با لابی صهیونیست را می‌توان موضوع ایران و تحریم آن دانست. شخصی که تمام سعیش را بر این گذاشته تا به همراه دیگر هم‌دستانش مانند “رابرت منندز”، سایر سناتورهای مجلس سنا را تحت تاثیر قرار داده و تحریم‌های ایران را تشدید کنند. به عبارتی دیگر اگر هم لازم بود گزینه نظامی را در دستور کار خود قرار دهند.

همین روابط عمیق و پنهان و آشکار گراهام با صهیونیست‌ها باعث شده تا بسیاری از کارشناسان آمریکایی و حتی مردم این کشور، افرادی مانند لیندسی گراهام را سناتورهای اسرائیلی بدانند و نه آمریکایی.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: