دوشنبه 18 نوامبر 13 | 18:36

اسماعیلی: انتقاداتم از مداحان از سرتکلیف بود

این کمترین نیز بیش از ۳۵ سال است که افتخار مداحی و مرثیه خوانی این خاندان کریم و بزرگوار ر ادارم و خدا را شاهد می گیرم که اگر در قالب رباعی ها به شیوه های غلط مرثیه خوانی اشاره کرده ام با استناد به رهنمودهای حضرت امام(قدس سره الشریف) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و به نیت تکلیف بوده است.


رضا اسماعیلیبه گزارش تریبون مستضعفین رضا اسماعیلی شاعر و مداح اهل‌بیت (ع) است که اشعار آیینی‌اش در قالب مجموعه‌های بر آستان جانان (مجموعه شعر آیینی)، ملکوت کلمات (مجموعه شعر آیینی)، ناگهان دریا (مجموعه شعر عاشورایی)، کاش آهوی بیابان دو چشمت می شدم (مجموعه شعر رضوی)، آیینه و سنگ (مجموعه شعر فاطمی) منتشر گردیده است. وی در آستانه محرم‌الحرام امسال با انتشار رباعی‌هایی در وبلاگش برخی شیوه‌های مداحی و مرثیه‌خوانی انتقاد کرده بود.
وی امروز با انتشار نامه‌ای در جهت رفع شبهه از مضمون رباعی‌های فوق برآمد که متن کامل آن بدین شرح است:

اَللّهُمَّ اجْعَلْ مَحْیایَ مَحْیا مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ مَماتی مَماتَ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ. (ص)
خدایا قرار ده زندگی ام را زندگی محمد و آل محمد و مرگم را مرگ محمد و آل محمد.(ص)

با سلام و درود به دل شدگان و شیفتگان خاندان رسالت (علیهم السلام) و آرزوی توفیق خدمت به سلسله مطهر و نورانی آل‌الله(ع)، از آنجا که طی روزهای گذشته چاپ رباعی‌های عاشورایی اینجانب در مطبوعات و خبرگزاری‌ها باعث ایجاد سوتفاهم در بعضی از شاعران آیینی و مرثیه خوانان حضرت اباعبدالله(ع) شده است، ضروری دیدم برای رفع شبهه و پیشگیری از هر گونه برداشت نادرست از مضمون رباعی های فوق مراتب ارادت خود را به جامعه مداحان و مرثیه خوانان اصیل و فرهیخته کشور اعلام کنم و بگویم این کمترین نیز بیش از ۳۵ سال است که افتخار مداحی و مرثیه خوانی این خاندان کریم و بزرگوار ر ادارم و خدا را شاهد می گیرم که اگر در قالب رباعی ها به شیوه های غلط مرثیه خوانی اشاره کرده ام با استناد به رهنمودهای حضرت امام(قدس سره الشریف) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و به نیت تکلیف بوده است.

با این وجود امکان اشتباه و لغزش در بیان مطلب را انکار نمی کنم و از وجود مبارک و نازنین حضرت اباعبدالله (ع) بابت قصور در بیان فاخر و شایسته مطالب عذرخواهی می کنم . دیگر این که من همیشه به شاگردی شاعران و مرثیه خوانان اصیل، بصیر، فرهیخته و برجسته ای همچون: استاد حاج علی آهی، استاد مجاهدی، حاج علی انسانی، حاج سعید حدادیان، استاد سازگار و … افتخار کرده‌ام و خودم را هم جبهه و هم سنگر این بزرگواران می‌دانم و اگر هم چیزی گفته‌ام، در کلاس این خوبان و بزرگان آموخته‌ام و به دعای خیر این عزیزان سخت محتاجم.

و کلام آخر: «اللهم اجعلني عندك وجيها بالحسين عليه السلام في الدنيا و الاخرة.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: