سه‌شنبه 19 نوامبر 13 | 11:26

طرح بازنشستگی پیش از موعد روستائیان و عشایر

متن طرحی درباره بازنشسته شدن کسانی که در سن بازنشستگی هستند و هنوز حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را پرداخت می‌کنند، منتشر شد.


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان دو فوریت طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پرداخت می‌نمایند را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت یک فوریت آن را به تصویب رساندند.

متن کامل طرح مذکور بدین شرح است:

طرح قانونی بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را پرداخت می‌نمایند.

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

احتراما طرح ذیل که به امضای 30 نفر از نمایندگان رسیده است، جهت طی مراحل قانونی تقدیم می‌گردد.

مقدمه (دلایل توجیهی):

از آنجا که هدف از قانون صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر کمک به اقشار مستضعف، پرتلاش، صبور و کم توقع‌ بوده تا در سنین کهنسالی با برخورداری از حداقل حقوق و مزایا، حداقل معاش برایشان فراهم باشد لیکن متاسفانه نه تنها تاکنون نتیجه‌ای برای آنها در بر نداشته بلکه در سن کهولت (گاه بالای 80 و 90 سال) مجبور به پرداخت حق بیمه می‌باشند و امید چندانی به دریافت حقوق مربوط نداشته و گرفتار مشکلات مضاعف در این سن می‌باشند.

لذا برای حل مشکل این افراد، طرح ذیل با قید دو فوریت تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌گردد

رجایی باغسیایی – امیر آبادی – نکو – کامران – اخوان – محمدرزاده – دواتگری – نجابت – آقاتهرانی – ناصری – سید موسی موسوی – نوری- مفتح – حاجی- کیایی‌نژاد – موسی احمدی – علیمردانی – حکیمی – هروی – شکری – تاجگردون – اسماعیل‌نیا – رجبی – سلیمی – عبدالله‌زاده – شیری – آقامحمدی – صلاحی باباجان – نوروزی – خسروی صحن‌آبادی

عنوان طرح:

بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر پرداخت می‌نمایند.

ماده واحده – دولت مکلف است کلیه روستائیان و عشایری را که در سن بازنشستگی بوده و تحت پوشش بیمه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر می‌باشند در صورت تقاضای آنان و داشتن سابقه پرداخت حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر به مدت 9 سال، بازنشسته نموده و متناسب با آن حقوق بازنشستگی به آنان پرداخت نمایند.

تبصره 1- در صورتی که افرادمذکور کمتر از 9 سال حق بیمه پرداخت کرده باشند، می‌توانند با پرداخت مابه‌التفاوت حق بیمه سنوات به صورت یکجا و به قیمت روز، بازنشسته گردند.

تبصره 2- شرط سنی برای بیمه‌گذاران زیر سن بازنشستگی به 50 سال تغییر می‌یابد

تبصره 3- فرزندان و همسر (همسران) بیمه شدن متوفی که زیر 9 سال سابقه دارد با پرداخت مابه‌التفاوت حق بیمه تا 9 سال به نرخ سال جاری از مستمری و امتیازات بازنشستگی برخوردار می‌گردند.

تبصره 4- حقوق افراد بازنشسته از محل وجوه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر تامین خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: