سه‌شنبه 19 نوامبر 13 | 12:13

ماجرای فوتبالیستی که تروریست شد+عکس

فوتبالیست سابق تیم‌های ملی زیر ۱۶ و ۱۷ سال آلمان که برای جنگیدن به سوریه رفته بود، سرانجام به هلاکت رسید.


ماجرای فوتبالیست آلمانی که در سوریه تروریست شد + عکسروزنامه آلمانی بیلد دیروز به نقل از سخنگوی وزارت کشور آلمان نوشت: «بُراق قاران» ۱۱ اکتبر در حمله‌ای هوایی در سوریه کشته شد.

این روزنامه کثیرالانتشار آلمانی نوشت: براق در روستایی نزدیک شهر اعزاز در فاصله ۲ کیلومتری مرزهای ترکیه کشته شد.

«مصطفی قاران» برادر براق در مصاحبه با بیلد گفت: براق با همسر و دو پسرش برای همکاری با اسلامگرایان به سوریه رفت و من می‌خواهم برای یافتن آن‌ها به سوریه بروم.

«توماس هنگن» که آخرین مربی فوتبال براق بود اظهار داشت: براق عاشق فوتبال بود؛ ولی سال ۲۰۰۸ و هنگامیکه ۲۰ ساله بود، ورزش را کنار گذاشت.

براق در تیم‌های ملی زیر ۱۶ و ۱۷ سال فوتبال آلمان همراه بازیکن‌های معروفی مانند سامی خضیره (بازیکن کنونی رئال مادرید اسپانیا) و کوین پرینس بواتنگ (بازیکن تیم ملی غنا و بازیکن کنونی تیم شالکه آلمان)، در ۷ مسابقه بین المللی بازی کرد.

مصطفی تأکید کرد: براق می‌گفت که پول و معروفیت برایش مهم نیست و سال ۲۰۱۱ که جنگ سوریه آغاز شد، مقداری پول و دارو برای عناصر مسلح در سوریه فرستاد.

مصطفی گفت: برخی از این پول‌ها و دارو‌ها به دست عناصر اسلامگرا نرسید، به همین دلیل براق تصمیم گرفت که با همسر و دو پسرش به مرزهای ترکیه و سوریه برود تا خود ناظر بر توزیع این کمک‌ها باشد؛ وی می‌گفت که تصمیم جنگ کردن ندارد.

روزنامه بیلد تصویر براق را در حالی که یک تفنگ کلاشنیکوف در دست دارد، چاپ کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: