سه‌شنبه 19 نوامبر 13 | 14:24

«دموکراسی یا دموقراضه» در انگلیس و آمریکا

مدیر انتشارات شمع و مه از انتشار کتاب «دموکراسی یا دموقراضه »‌سید مهدی شجاعی به زبان انگلیسی خبر داد و گفت:‌پس از رونمایی این کتاب در نمایشگاه لس‌آنجلس و لندن توزیع گسترده در بازارهای آمریکا آغاز می‌شود.


1392031613131871641233افشین شحنه‌تبار مدیر انتشارات ایرانی ـ انگلیسی شمع و مه،‌ از اتمام ترجمه کتاب «دموکراسی یا دموقراضه»‌اثر سید مهدی شجاعی به زبان انگلیسی خبر داد و گفت: این اثر هم‌اکنون در حال بازخوانی است و پس از ویراستاری مراحل چاپ را طی خواهد کرد.

وی افزود: مترجم این اثر کارولین کراس کری، شرق شناس و محقق دانشگاه یو.سی.ال.ای کالیفرنیاست که پیش از این کتاب «ما همه گل آفتابگردان هستیم» اثر عرفان نظر‌آهاری را نیز ترجمه کرده است.

شحنه‌تبار با بیان این مطلب که ترجمه انگلیسی «دموکراسی یا دموقراضه» در نمایشگاه کتاب لس‌آنجلس و نمایشگاه کتاب لندن در مراسمی رونمایی خواهد شد،‌ گفت:‌ این کتاب در عین اینکه به طنز نوشته شده است،‌ بسیار جدی است‌، و برای مخاطبان بازارهای اروپا و آمریکا بسیار جالب توجه خواهد بود‌.

وی ادامه داد: از آنجا که آمریکا و اروپا خود را مهد دموکراسی می‌دانند‌، دانستن اینکه در پشت این چهره نرم و دلنشین دموکراسی غرب چه مسائلی ممکن است وجود داشته باشد،‌ برای مخاطبان جهانی بسیار قابل توجه خواهد بود. مترجم در برگردان این اثر تمام تلاش خود را داشته تا جنبه‌های طنز متن نیز به زبان دوم منتقل شود.

شحنه‌تبار گفت: این کتاب از یک ساختار داستانی و رمان‌گونه بهره‌مند است و تاکنون کمتر مورد بوده که به این تنوع دموکراسی را شفاف بیان کند‌، بنابراین برای مخاطبان جهانی جالب خواهد بود که بدانند پشت صحنه دموکراسی آن هم در غزب چه خبر است و بزرگان این نظام‌های دموکرات تا چه اندازه دیکتاتورانه فکر می‌کنند.

وی که پیش از این از احتمال ترجمه «من قاتل پسرتان هستم» احمد دهقان خبر داده بود،‌ با بیان این مطلب که ترجمه این رمان دفاع مقدسی قطعی است،‌ گفت:‌البته پیش از هر چیز باید با مدیریت نشر افق به توافق برسیم.

شحنه‌تبار افزود: انتشارات «شمع و مه» در نمایشگاه کتاب لس‌آنجلس و لندن که به فاصله سه روز از یکدیگر نیمه دوم فرودین 93 برگزار می‌شود‌، با 20 عنوان کتاب حضور خواهد داشت که از این میان 8 عنوان کتاب جدید است،‌ بنابراین در نظر داریم تا ترجمه رمان دفاع مقدسی «اشکانه»‌ اثر ابراهیم حسن‌بیگی را نیز برای ارائه در این دو نمایشگاه منتشر کنیم.

  1. محمد
    27 نوامبر 2013

    شما خودتان اين كتاب رو خوانديد.
    اگه خوانده بوديد اين خبر را منتشر نمي كرديد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: