سه‌شنبه 19 نوامبر 13 | 16:53

بازداشت ۴نفر در زمینه پرونده دادستان زابل

معاون امنیتی و انتظامی وزیرکشور گفت: چهار نفر در زمینه پرونده دادستان زابل دستگیر شده‌اند؛ با دستگیر شدن این افراد، هنوز یکی دو نفر آنها باقی مانده‌اند.


علی عبداللهی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور امروز در حاشیه سیزدهمین جلسه شورای توسعه و امنیت پایدار شرق کشور در جمع خبرنگاران درخصوص مباحث مطرح شده در این جلسه گفت: این جلسه سیزدهمین نشست توسعه امنیت پایدار شرق کشور بود که شامل استان‌های خراسان رضوی، جنوبی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان می‌شود.

وی افزود: در این جلسه درخصوص طرح‌های توسعه‌ای استان‌ها بحث و بررسی شد و از اینکه معاونت راهبردی در جلسه حضور داشت خواستیم در بودجه سال 93 پیش‌بینی‌هایی را در ارتباط با افزایش و سرمایه‌گذاری در استان‌ها قرار دهند.

عبداللهی ادامه داد: همچنین در این جلسه فرماندهان نظامی و امنیتی توضیحاتی را در خصوص مباحث امنیتی به وزیر کشور ارائه کردند. ضمن اینکه در مورد قاچاق سوخت نیز بحث و بررسی کردیم.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تاکید کرد: درخصوص قاچاق سوخت شرایط نسبت به گذشته بهتر شده است، اما باید کنترل بیشتری اعمال شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره اینکه نگاه وزارت کشور و معاونت امنیتی و انتظامی به مرزهای آبی چیست اظهار داشت: ما در مرزهای زمینی از تجهیزات، امکانات و شرایط بهتری برخوردار هستیم. البته مرزهای آبی را نیز مورد توجه و اهمیت قرار می‌دهیم، چرا که قاچاق سوخت از مرزهای آبی صورت می‌گیرد. بر این اساس باید در محدوده آبی سرزمینی خودمان کنترل بیشتری داشته باشیم.

عبداللهی درخصوص مبارزه با گروه‌های تروریستی اظهار داشت: بعد از قضیه سراوان با طرف پاکستانی صحبت شد و فردای آن روز ما اطلاعات کامل خود را در اختیار وزارت امور خارجه گذاشتیم و کاردار پاکستان هم احضار شد. همین الان معاون وزیر امور خارجه در اسلام‌آباد است.

وی با بیان اینکه بخش دیگری از اقدامات برای مبارزه با گروه‌های تروریستی در مرزها انجام می‌شود، افزود: باید از مرزها کنترل بیشتری صورت گیرد و در این باره در سفر وزیر کشور به سیستان و بلوچستان تصمیمات خوبی اتخاذ شده است و باید به مرحله اجرا در بیاید و بعضی از تصمیمات نیز در دولت اتخاذ خواهد شد.

وی در ادامه در خصوص پرونده ترور دادستان زابل نیز اظهار داشت: همان شبی که این اتفاق افتاد، با اطلاعاتی که در دست داشتیم اعلام کردیم این موضوع ربطی به گروه‌های منطقه ندارد و موضوع مربوط به گروه‌های قاچاقچی است که این موضوع با دستگیری این افراد مشخص شد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور افزود: این گروه باندهایی هستند که عمدتا دست به قاچاق مواد مخدر می‌زدند.

عبداللهی اظهار داشت: 4 نفر در زمینه پرونده دادستان زابل دستگیر شده‌اند. با دستگیر شدن این افراد یکی دو نفر آنها باقی مانده است.

وی در پایان درخصوص امنیت توسعه پایدار و عملکرد 100 روزه دولت یازدهم گفت: باید برای این سوال مجله‌ای درست کنیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.