سه‌شنبه 19 نوامبر 13 | 17:20

چرا اوباما دوست داشتنی نیست؟

بر اساس نظرسنجی واشنگتن پست و شبکه «ای بی سی» اجرای ناقص طرح بیمه خدمات درمانی در آمریکا، میزان محبوبیت اوباما را به پایین ترین سطح خود رسانده است.


براساس نظرسنجی روزنامه واشنگتن پست و شبکه ای بی سی، اجرای ناقص طرح خدمات درمانی دولت آمریکا، باراک اوباما را به پایین ترین نقطه در طول دورات ریاست جمهوری‌اش رسانده است.

بسیاری از آمریکائی‌ها دیگر اعتقادی به شایستگهیای اوباما ندارند و تعدادی هم که قبلا نقاط قوت او را ستایش می‌کردند نسبت به او انتقاد دارند.

براساس این نظرسنجی، مخالفت با طرح قانون خدمات درمانی اوباما رکورد زده و به پایین ترین سطح خود از زمان شروع این طرح رسیده است.

براساس این گزارش، 57 درصد مردم آمریکا با مهمترین ابتکار داخلی باراک اوباما مخالف هستند و 46 درصد هم می‌گویند که آنها قویا با آن مخالفند.

براساس این نظرسنجی، 63 مردم آمریکا از اجرای طرح خدمات درمانی اوباما ناامید هستند و آن را رد می‌کنند. این آمار در ماه گذشته 53 درصد بود.

از زمانی که اوباما در کنفرانس خبری هفته گذشته خود پذیرفت که دولت در اجرای این قانون اشتباهاتی داشته است این اولین نظرسنجی از مردم آمریکاست. اوباما هفته گذشته تلاش کرد میلیونها آمریکایی که از تامین نشدن نیازهایشان در زمینه خدمات درمانی و بهداشتی عصبانی هستند را آرام کند.

طرح خدمات درمانی کاخ سفید یکی از موضوعات اصلی مورد اختلاف میان کنگره و باراک اوباما بود که در نهایت دولت فدرال را به مدت بیش از 2 هفته به تعطیلی کشاند.

طرح بیمه اوباما که مورد حمایت دموکرات ها، و انتقاد و مخالفت جمهوری خواهان قرار گرفته، بیمه ای معرفی شده که برای هر شهروند آمریکایی که بیمه ندارد، قابل خرید است. کاخ سفید آن را بیمه ای مقرون به صرفه و دارای مزایای بسیار توصیف کرده است اما مخالفان نیز دلایل زیادی برای رد آن دارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: