سه‌شنبه 19 نوامبر 13 | 17:24

سخنان صالحی در حاشیه زنجیره انسانی فردو

رییس سازمان انرژی اتمی که در تشکیل زنجیره انسانی در اطراف فردو حضور داشت، گفت: تمامی اقدامات ما در چارچوبی است که اجماع مسوولان را به همراه داشته است.


علی‌اکبر صالحی که بعدازظهر سه‌شنبه در تشکیل زنجیره انسانی به دور تاسیسات هسته‌یی فردو حضور داشت، در جمع خبرنگاران در رابطه با تاسیسات هسته‌یی فردو خاطرنشان کرد: بازپروری سوخت بر اساس ان‌پی‌تی حق مسلم ما بوده ولی با این حال ما طی این 10 سال فشارهای بسیاری را متحمل شده‌ایم.

او افزود: ما در همه ابعاد فن‌آوری هسته‌یی جلو می‌رویم و به دانشجویان اطمینان می‌دهیم که تمامی قدم‌های ما بر اساس منافع ملی کشور خواهد بود.

صالحی در رابطه با دلیل نامگذاری سایت هسته‌یی فردو، عنوان کرد: روستای فردو با وجود مساحت کمی که دارد حدود 114 شهید را در جنگ تحمیلی داشته و این تعداد شهدا در روستای کوچک فردو پیامی به جهانیان است که جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اصول و اعتقاداتش کوتاه نخواهد آمد.

رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: نام فردو یادآور شهدای ماست و این که این نهضت به لطف شهدا و استقامت آن‌ها ادامه خواهد داشت.

وی دلیل حضور خود را در تشکیل زنجیره انسانی به دور تاسیسات هسته‌یی فردو را دریافت نامه سرگشاده ارسالی از سوی دانشجویان عنوان کرد و گفت: پس از دریافت این نامه احساس کردم که باید به جوانان اطمینان خاطر بدهیم که تمام اقدامات ما در چارچوبی صورت می‌گیرد که مسوولان نظام آن را تایید کرده‌اند و تمام حقوق ما در بحث هسته‌یی محفوظ خواهد ماند. هم‌چنین امیدوار هستیم گفت‌وگوهای ژنو آغازی برای پایان ساختگی هسته‌یی باشد.

صالحی با بیان این که پیام من به دانشجویان عزیز این است که شما فطرت‌های پاکی دارید زیرا هنوز وارد جامعه نشده و پاک هستید، در نتیجه این دانشجویان هستند که حق را آن گونه که هست می‌بینند و پیام من به آن‌ها این است که مسوولان ما همواره در راستای سخنان مقام معظم رهبری از حقوق حقه ملت دفاع خواهند کرد و تیم مذاکره‌کننده نیز در چارچوب مشخص شده‌ای که برایشان تعیین شده است از منافع کشور حمایت خواهند کرد.

 در زنجیره انسانی تشکیل شده به دور تاسیسات هسته‌یی فردو، دانشجویان بسیاری از دانشگاه‌ها حضور داشتند که پرچم‌هایی با شعارهای “دانشجو بیدار است از آمریکا بیزار است”، “دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد”، “چرخه کامل سوخت حق مسلم ماست” و “فردو قلب ماست” به دست داشتند. هم‌چنین دانشجویان حاضر در این زنجیره انسانی در پاسخ به شعارهای داده شده از بلندگو فریاد “مرگ بر آمریکا”، “الله اکبر”، “علمدار ولایت بسیجیان فدایت” و … سر می‌دادند.

در حاشیه این زنجیره انسانی یکی از سخنرانان با بیان این که اجازه نمی‌دهیم دستاوردهای شهدا و دانشمندان ما پایمال شود، گفت: ما امروز همبستگی خود را با دولت و رهبر انقلاب اعلام می‌کنیم، هم‌چنین به نیابت از ملت‌مان به جهان می‌گوییم که چرخه کامل سوخت هسته‌یی خواسته ملت ماست.

هم‌چنین پرچم رژیم صهیونیستی به آتش کشیده شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: