سه‌شنبه 19 نوامبر 13 | 19:11
این وطن اما پر از احمدی‌روشن است

اجازه ذره‌ای کاسته شدن از شتاب علمی کشور را نخواهیم داد

دستاوردهای و تأسیسات صلح آمیز هسته ای کشور بخشی از زنجیره های پیشرفت علمی جمهوری اسلامی محسوب می شود. دانشجویان نخبه کشور ضمن حمایت قاطع از تلاش های دیپلماتیک کشور جهت حفظ این دستاوردها معتقد هستند که منافع ملی کشور هرگز نمی تواند موضوع مذاکره باشد. جامعه نخبگانی نیز همراه با تیم مذاکره کننده کشور که معتقد است تعلیق و یا توقف هر بخشی از برنامه های هسته ای کشور هرگز مورد مذاکره با دولت های غربی نیست؛ بر این حق ملی تأکید می ورزد.


به گزارش تریبون مستضعفین عصر امروز حلقه انسانی به دور تاسیسات هسته‌ای فردو با حضور هزار نفر از دانشجویان تشکیل گردید.

در این اجتماع که در ابتدا با دعوت جمعی از دانشجویان و نخبگان علمی دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته بود و با استقبال دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی رو به رو شد. تشکل‌های دانشجویی با صدور اطلاعیه‌هایی از این حرکت استقبال کرده بودند و امروز نیز دانشجویان دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر، شریف، شهید بهشتی، علم و صنعت، شاهد، خواجه نصیر الدین طوسی دانشگاه آزاد اسلامی اعضای تشکل‌های دانشجویی مانند: بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، جامعه اسلامی دانشجویان، جنبش عدالتخواه دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت حضور داشتند.

 صالحی: بازپروری سوخت بر اساس ان‌پی‌تی حق مسلم ما است

علی‌اکبر صالحی که  در تشکیل زنجیره انسانی به دور تاسیسات هسته‌یی فردو حضور داشت، در جمع خبرنگاران در رابطه با تاسیسات هسته‌یی فردو خاطرنشان کرد: بازپروری سوخت بر اساس ان‌پی‌تی حق مسلم ما بوده ولی با این حال ما طی این ۱۰ سال فشارهای بسیاری را متحمل شده‌ایم.

او افزود: ما در همه ابعاد فن‌آوری هسته‌یی جلو می‌رویم و به دانشجویان اطمینان می‌دهیم که تمامی قدم‌های ما بر اساس منافع ملی کشور خواهد بود.

صالحی در رابطه با دلیل نامگذاری سایت هسته‌یی فردو، عنوان کرد: روستای فردو با وجود مساحت کمی که دارد حدود ۱۱۴ شهید را در جنگ تحمیلی داشته و این تعداد شهدا در روستای کوچک فردو پیامی به جهانیان است که جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اصول و اعتقاداتش کوتاه نخواهد آمد.

رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: نام فردو یادآور شهدای ماست و این که این نهضت به لطف شهدا و استقامت آن‌ها ادامه خواهد داشت.

وی دلیل حضور خود را در تشکیل زنجیره انسانی به دور تاسیسات هسته‌یی فردو را دریافت نامه سرگشاده ارسالی از سوی دانشجویان عنوان کرد و گفت: پس از دریافت این نامه احساس کردم که باید به جوانان اطمینان خاطر بدهیم که تمام اقدامات ما در چارچوبی صورت می‌گیرد که مسوولان نظام آن را تایید کرده‌اند و تمام حقوق ما در بحث هسته‌یی محفوظ خواهد ماند. هم‌چنین امیدوار هستیم گفت‌وگوهای ژنو آغازی برای پایان ساختگی هسته‌یی باشد.

صالحی با بیان این که پیام من به دانشجویان عزیز این است که شما فطرت‌های پاکی دارید زیرا هنوز وارد جامعه نشده و پاک هستید، در نتیجه این دانشجویان هستند که حق را آن گونه که هست می‌بینند و پیام من به آن‌ها این است که مسوولان ما همواره در راستای سخنان مقام معظم رهبری از حقوق حقه ملت دفاع خواهند کرد و تیم مذاکره‌کننده نیز در چارچوب مشخص شده‌ای که برایشان تعیین شده است از منافع کشور حمایت خواهند کرد.

  چرخه کامل سوخت حق مسلم ماست

دانشجویان با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد انزجار خود را از نادیده گرفتن حقوق هسته‌ای ملت ایران توسط حاکمان کاخ سفید ابراز کردند.

همچنین دانشجویان با شعار چرخه کامل سوخت حق مسلم ماست و انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست بر غنی سازی اورانیوم در خاک کشورمان تأکید کردند.

همچنین پلاکارد‌هایی با مضامین «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسراییل»، «اگر سایت فردو تعطیل شود، خون شهدای هسته‌ای پای مال می‌شود»، «کشتن آلاله شیوه اهریمن است / این وطن اما پر از احمدی‌روشن است»، «انرژی هسته‌ای حاصل خون شهدا است»

حلقه انسانی دانشجویان با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و همچنین با به آتش کشیدن پرچم آمریکا به پایان رسید. بیانیه پایانی تجمع توسط مهدی زینالو – دارنده مدال نقره المپیاد شیمی و دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف – قرائت شد.

 مسیر پیشرفت‌های علمی تنها از میان ارتقا و اتکا به نیروهای داخلی و ظرفیت‌های درون‌زا می‌گذرد

متن این بیانیه که توسط یکی از دانشجویان حاضر در زنجیره انسانی قرائت شد، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مقام معظم رهبری: استکبار به انسان ها و دولت های اطلاق می شود که دخالت در امور ملت های دیگر و تحمیل بر دیگران را حق خود می دانند و به هیچ کس هم پاسخگو نیستد.
برای ملت ایران امروز بیش از  هر زمان دیگری روشن شده است که دولت های مستکبر به عنوان پایه های اصلی استعمار نوین و تروریست دولتی نه تنها انگیزه ای برای به رسمیت شناختن حقوق ملت ایران ندارند بلکه از تمام ظرفیت خود بهره می برند تا حداکثر فشار و تحمیل های گوناگون را به جمهوری اسلامی دیکته کنند.
استکبار جهانی امروز بر مدار صهیونیست بین الملل می چرخد و این مدار شیطانی هرگز جایگاهی را برای قطب های مستقل علمی و سیاسی دیگر به رسمیت نمی شناسد.
دانشجویان نخبه ایرانی که امروز از میان دانشگاه های سراسر کشور برای اعلام حمایت خویش از حلقه های پیشرفت علمی ایران اسلامی در سایت فردو کنار یکدیگر جمع شده اند به عنوان زبان گویای ملت رشید ایران، پیام روشنی را اعلام می کنند که همان حفظ بی قید و شرط از منافع ملی کشور و افزایش شتاب حرکت علمی در سطح مراکز دانشگاه است.
1- دانشجویان نخبه که از سراسر کشور که امروز به حمایت از دستاوردهای ملی کشور خود زنجیره انسانی تشکیل داده اند طی نمودن مسیر قله های رفیع علم ودانش در کشور را یکی از بهترین اهداف والای خویش می دانند و به عنوان مهم ترین بخش بدنه انقلاب اسلامی اجازه ذره ای کاسته شدن از کتاب علمی کشور را نخواهد داد.
2- جایگاه امروز جمهوری اسلامی ایران در مرزهای دانش علم روز دنیا قرار دارد. این امر به همت و جانفشانی دانشمندان غیور کشور حاصل شده است. دانشمندانی که خالصانه برای رسیدن به مرزهای دانش و ربودن و سبقت در این عرصه از رقیبان جهانی از جسم و جان و آبروی خویش نیز دریغ نورزیدند. دانشجویان نخبه ایران اسلامی این عهد جادوانه را با علی محمدی ها، شهریاری و احمدی روشن ها بسته اند که تحت هیچ شرایطی اجازه پایمال شدن خون دانشمندان خود را نخواهند داد و برای حفظ و ارتقای دستاوردهای آن عزیزان، سکان دینی کشور را با دستان جوان و پرتوان خویش خواهند گرداند.
3- بدنه علمی و نخبگانی دانشگاه های کشور موکد به این راهبرد اساسی معتقد است که مسیر پیشرفت های علمی در جمهوری اسلامی تنها از میان اعتماد واتکا به نیروهای داخلی و ظرفیت های درون زا می گذرد. هرگز کسی از بیرون مرزهای جغرافیایی برای پیشرفت علمی کشور ما دل نخواهد سوزاند . نخبگان دانشجو این باور را به خوبی دریافته اند تنها زمانی می توان میوه های شیرین پیشرفت را از درخت دانش چید که سیاست های داخلی دولتمردان بر پایه حمایت و ضمانت و ظرفیت های داخلی کشور بر تمام زمینه های علمی تعریف شود.
4- به فرمایش مقام معظم رهبری هرگز کسی را به خاطر غفلت مورد ستایش قرار نخواهند داد. دانشجویان نخبه که امروز وظیفه خود را در کنار تحقیق و مطالعه در آزمایشگاه ها و کارگاه های علمی، بدون صورت در حمایت از تأسیسات فردو تشخیص داده اند؛ به یکایک مسئولین کشور در رده های مختلف این تذکر را گوشزد می نمایند که تحت هیچ شرایطی شتاب پیشرفت علمی کشور در هیچ زمینه های نباید کند شود. و چنانچه هر گونه مانعی موجب خدشه وار نمودن به این مسیر علمی باشد، جامعه نخبگان کشور وظیفه اصلی خویش می داند تا برای برطرف ساختن آن موانع از تمام ظرفیت های خویش کمک بگیرد.
5- دستاوردهای و تأسیسات صلح  آمیز هسته ای کشور بخشی از زنجیره های پیشرفت علمی جمهوری اسلامی محسوب می شود. دانشجویان نخبه کشور ضمن حمایت قاطع از تلاش های دیپلماتیک کشور جهت حفظ این دستاوردها معتقد هستند که منافع ملی کشور هرگز نمی تواند موضوع مذاکره باشد. جامعه نخبگانی نیز همراه با تیم مذاکره کننده کشور که معتقد است تعلیق و یا توقف هر بخشی از برنامه های هسته ای کشور هرگز مورد مذاکره با دولت های غربی نیست؛ بر این حق ملی تأکید می ورزد. غنی سازی به هر میزانی که برای نیازهای صلح آمیز داخلی کشور مورد نظر باشد و همچنین فعالیت های نیروگاه آب سنگین اراک و فردو و نطنز و همه و همه همان طور که تیم هسته ای کشورمان معتقد است موضوعاتی تصویب شده و غیرقابل معامله هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: