چهارشنبه 20 نوامبر 13 | 11:08

فیلم: مستندی از زندگی مردم سوری

«دژ پایدار» نام مستندی ۵۲ دقیقه‌ای از محمد ساسان است. این مستند در مورد اتفاقاتی است که در بطن جامعه مردم سوریه می‌افتد. این مستند معیشت و زندگی مردم سوری را به نمایش می‌گذارد.


«دژ پایدار» نام مستندی 52 دقیقه‌ای از محمد ساسان است. این مستند در مورد اتفاقاتی است که در بطن جامعه مردم سوریه می‌افتد. این مستند معیشت و زندگی مردم سوری را به نمایش می‌گذارد.

در «دژ پایدار» مشخص می‌شود که جنگ سوریه یک تجاوز خارجی است و دعوای قومی و قبیله‌ای نیست. ساسان در این مستند با هنرمندانی صحبت کرده است که داستان مصائبی را که تروریست‌ها برای کشورشان ایجاد کرده‌اند روایت می‌کنند. هنرمندان سوری از ایستادگیشان برای حمایت از سوریه می‌گویند و ایمان دارند که آیندگان بدلیل ایستادگیشان از آنها به خوبی یاد می‌کنند.

ایمان احمدی تدوینگر و امین کفاش‌زاده تصویربردار این مستند هستند.«دژ پایدار» به تهیه کنندگی مرتضی شعبانی در مرکز مستند حقیقت تولید شده است. محمدرضا ابوالحسنی و محمد ساسان بصورت مشترک نویسندگی این مستند را بر عهده داشتند.

مستند «دژ پایدار» در مجموعه‌ای با همین نام که شامل 10 مستند در مورد سوریه است توسط مرکز مستند حقیقت منتشر شده است. این مجموعه شامل مستندهای «دژ پایدار»، «حلب؛استقامت تا پیروزی»، «دروازه شرق»، «غافلگیری مرگبار»، «شیدایی»، «مرثیه‌ای برای سوریه»، «جناب ژنرال»، «مادر شهیدان»، «مدافعان نبل و الزهرا» و «سربازان زینب» است.

[jwplayer mediaid=”244475″]

دانلود

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: