چهارشنبه 20 نوامبر 13 | 12:48

عکسی منتشر نشده از ژنرال‌های کوهنورد

تصویری که پیش رو دارید، جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی را در حال و هوای کوهنوردی نشان می‌دهد.


تصویری که پیش رو دارید، جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی را در حال و هوای کوه نوردی ثبت کرده است. در کانون تصویر، «محمدعلی جعفری»، فرمانده فعلی «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» حضور دارد. سومین نفر از سمت راست هم، شهید «حسن طهرانی مقدم» پدر صنایع موشکی ایران دیده می شود.

سردار «محمدعلی جعفری» در تیرماه 1335 در روستای نجف آباد از توابع شهر دارالمومنین یزد متولد شد. این روستا، با توسعه شهر یزد، امروز با نامحمیدیا ، یکی از محلات این شهر است. او در سال 1355 در رشته مهندسی معماری دانشگاه تهران، دانشکده هنرهای زیبا، با رتبه سوم پذیرفته شد. وی فعالیت های نظامی خود را، از نخستین روزهای دفاع مقدس، در سپاه سوسنگرد، با مسئولیت یگانِ آتشبار آغاز کرد و امروز با درجه سرلشکری، قبضه ی برنده ترین شمشیر جهان اسلام را در دست دارد.

«حاج حسن طهرانی مقدم» به تاریخ 6 آبان 1338 در تهران متولد شد و پس از 30 سال مجاهدت نظامی و علمی که صنایع موشکی ایران را به قله های رفیع خود رساند، در مورخه ی 21 آبان 1390 طی انفجاری در پادگان «بیدگنه» شهرستان «ملارد» بال در بال ملائک گشود.

عکسی منتشر نشده از ژنرال‌های کوهنورد

  1. محمد جمال باقری
    21 نوامبر 2013

    دوستان ارزشی و انقلابی ام در سایت وزین تریبون مستضعفین . با سلام وضمن تشکرعنوان زیبای سرداربرازنده این دلاوران وبندگان شجاح وخالص خداست نه ژنرال.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: