شنبه 23 نوامبر 13 | 11:14

عکس: ۲ عامل انتحاری انفجار بیروت

با ادامه تحقیقات در مورد انفجار تروریستی مقابل سفارت ایران در بیروت هویت دو عامل انتحاری شناسایی شده که بر اساس تحقیقات اولیه هر دوی آنها لبنانی هستند.


رسانه های خبری لبنان دو تصویر از عاملان حادثه انتحاری مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت منتشر کرده و اعلام کردند که هویت عاملان این اقدام کاملا شناسایی شده است. بر اساس گزارش تلویزیون الجدید یکی از این تروریست ها یک فرد لبنانی به نام معین ابوضهر است که متولد سال 1992 است.

13920902000094_PhotoL

عدنان پدر عامل انتحاری بعد از اینکه تصویر پسر خود را که از سوی ارتش لبنان منتشر شده بود، دید؛ به صورت داوطلبانه به وزارت دفاع رفت و در این وزارتخانه مورد بازجویی قرار گرفت. اطلاعات مطبوعاتی نشان از آن دارد که ابو ضهر از هواداران شیخ احمد الاسیر سلفی افراطی شهر صیدا بوده است.

13920902000095_PhotoL

این شبکه خبری تصویری از صفحه فیس بوک این عامل انتحاری را نیز منتشر کرده که با نام مهاجر لله فعال بوده و سه روز قبل از انجام عملیات انتحاری، وی یک کلیپ مربوط به احمد الاسیر در آن قرار داده و نوشته بود: ای شیخ آنها تو را خوار کردند، اما من بشارت می دهم که انتقام تو را خواهم گرفت.

عدنان نیز در توضیحات خود در مورد پسرش گفته که وی هوادار احمد الاسیر بوده و با نیروهای ارتش در عبرا جنگیده است؛ وی بعد از این مرحله به سوریه رفته بود تا با دولت مرکزی این کشور در کنار نیروهای مسلح بجنگد.

معین ابو ضهر همان کسی که به عنوان نفر اول خود را در مقابل ورودی اصلی سفارت ایران منفجر کرد، بعد از اعلام این خبر تدابیر امنیتی ویژه ای در صیدا شکل گرفته است.

شبکه تلویزیونی او تی وی لبنان نیز تصویر دومین عامل انتحاری در انفجار سه شنبه را منتشر کرد، ‌وی عمر صبحة از منطقه الدبابیة در عکار است.

13920902000092_PhotoL

با این وجود برخی فعالان شبکه های اجتماعی مدعی هستند که این تصویر متعلق به عمر صبحه نیست و تصویر یک جهادگر سوری است، برخی پایگاه‌های خبری نیز تصویر دیگری از این فرد منتشر کرده‌اند.

13920902000093_PhotoL

  1. شهروند
    23 نوامبر 2013

    هر چی باشه بر خلاف ادعای ایران صهیونیست نیست و مسلمانه! …

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: