شنبه 23 نوامبر 13 | 13:08

سؤال ۷ مجلسی از وزیر اقتصاد

وزیر اقتصاد سه شنبه هفته جاری برای ارائه توضیحات درباره اظهارات ارزی رئیس کل بانک مرکزی و پاسخ به سوالات ۷ نماینده عضو کمیسیون اقتصادی راهی مجلس خواهد شد.


چند هفته قبل و بعد از یک صبحانه کاری در اتاق ایران رئیس کل بانک مرکزی به میان خبرنگاران آمد و اظهارنظری درباره وضعیت قیمت ارز در بازار کرد و که موجب واکنش‌های متعددی از سوی موافقان و مخالفان دولت شد.

از آنجایی که مخالفان اظهارات ارزی رئیس کل بانک مرکزی موضع گیری وی درباره نرخ کف دلار را موجب تضعیف ارزش پول ملی می دانند مجلس هم وارد عمل شد و از وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی در جلساتی جداگانه دعوت کرد تا در این باره توضیح دهند.

اما باوجود برگزاری جلساتی در کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس با حضور رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد هنوز مجلسی ها از توضیحات طیب نیا و سیف قانع نشده‌اند و بنا دارند یک بار دیگر اما جدی تر از دفعه قبل از طیب نیا درباره موضع سیف برای نرخ دلار توضیح بخواهند.

کمیسیون اقتصادی مجلس سه شنبه هفته جاری از وزیر اموراقتصادی و دارایی جهت پاسخگویی به سؤالات آقای علی‌اصغر زارعی نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، آقای مهرداد بذرپاش نماینده محترم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، آقای موسی‌الرضا ثروتی نماینده محترم بجنورد(2مورد)، آقای ایرج ندیمی نماینده محترم لاهیجان و سیاهکل، آقای علی ایرانپور نماینده محترم مبارکه، آقای مصطفی افضلی‌فرد نماینده محترم اردبیل و خانم مهناز بهمنی نماینده محترم سراب دعوت به عمل آورده است.

آنطور که در دستور کار کمیسیون اقتصادی برای هفته جاری آمده قرار است تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی از سوی آقای موسوی‌نژاد نماینده محترم دشتستان و تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صنعت بیمه کشور از سوی جمعی از نمایندگان نیز مورد بررسی قرار گیرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: