شنبه 23 نوامبر 13 | 15:21

آقازاده حیات سیاسی خود را در حمایت از فتنه می‌بیند؟

آقای مطهری شما در کمتر از دو هفته نظراتتان را عوض کرده اید یا در همین چند روز گذشته مدارک تقلب بعد از 4 سال به شورای نگهبان ارائه شده است؟


LG_1385200169_6984f91fb28c9bc13a66c058a841792b علی مطهری نماینده تهران صبح امروز در واکنش به خطبه های روز گذشته آیت الله جنتی در نمازجمعه واکنش نشان داده و در نامه ای توهین آمیز نسبت به سخنان آیت الله جنتی واکنش نشان داده است.

علی مطهری که این روزها از نمایندگی مردم تنها حمایت از سران فتنه و آیت الله هاشمی را وظیفه ای خود می داند در این نامه با واژه ای همچون «خشونت طلب» از آیت الله جنتی یاد کرده است که «همیشه بر طبل تفرقه و خشونت و افراط» کوبیده است!

به نظر می رسد که علی مطهری تنها راه معاش سیاسی خود را در توجیه رفتار خانواده هاشمی و فتنه گران یافته است و جز پرخاش به مسئولین نظام و تخریب دستگاههای امنیتی دولتی و غیردولتی هیچ احساس تکلیف دیگری ندارد. اگر این ادبیات گستاخانه علی مطهری را که این روزها تنها منبع حفظ حیات سیاسی وی شده است را بی جواب گذاشته و به ادعاهای این آقازاده بپردازیم؛ باید به چند نکته اشاره کرد:

اول. علی مطهری در ابتدای نامه خود تمام داشته هایش را در همان خط اول بیان کرده و آورده است: «اساس این استدلال باطل است چون محاربه مطابق ماده ۲۷۷ قانون مجازات اسلامی عبارت است از «کشیدن سلاح به قصد جان، مال یا ناموس مردم یا به قصد ارعاب آنها به نحوی که موجب ناامنی در محیط گردد.» اما باید خدمت ایشان اعلام کرد:

دوم. مطهری در بخش دیگر اظهارات خود آورده است: «آقایان موسوی و کروبی به نتیجه انتخابات سال ۸۸ معترض بوده و آن انتخابات را از اساس باطل می‌دانستند و دلایل متعدد خود را نیز به مرجع قانونی ارائه کردند.»
میتوان دهها خط از تاریخ سال 88 را برای ایشان یادآور شد و پرسید چه زمانی میرحسین و کروبی مدارک خود را ارائه داده اند؟ به چه کسی ارائه داده اند که خودشان هم خبر ندارند؟ این ادعای آقای مطهری حاصل خواب یکی دیگر از سیاسیون است یا اینکه مدت چهارسال گذشت از قضایای سال 88 زمان خوبی برای تحریف تاریخ است؟ صرفا در اینجا بخشی از مصاحبه علی مطهری در مصاحبه با خبرگزاری فارس در تاریخ (یازدهم آبان ماه سال 92) اشاره میشود که در آنجا علی مطهری در پاسخ به سوال چرا این مدارک را سال 88 به شورای نگهبان ندادند؟ چرا وقتی که شورای نگهبان چندین بار برای صحبت به آنها وقت داد نیامدند؟ میگوید: «شاید به این دلیل که از قبل، از طرف رهبر انقلاب اعلام شده بود که تقلب نشده است. بنابراین گفتند نظر شورای نگبهان مشخص است و فایده‌ای بر ارسال مدارک مترتب نیست. ولی از نظر من بهتر بود که مدارک را ارائه می کردند. بهتر است خودشان را بیاورید و از خودشان بپرسید، چرا از من سؤال می‌کنید؟»
آقای مطهری شما در کمتر از دو هفته نظراتتان را عوض کرده اید یا در همین چند روز گذشته مدارک تقلب بعد از 4 سال به شورای نگهبان ارائه شده است؟

سوم. فرزند شهید مطهری در بخشی دیگر از این نامه می نویسد: «بی‌تجربگی و کینه‌ورزی وانتقام جویی مدیران بحران از حوادث سال۷۸ نشات می گرفت.» سوال از ایشان این است؛ شما که تا سال 86 همه فعالیت و هویت سیاسی خود را مدیون نام پدر و مقاله های روزنامه کیهان تان بوده اید؛ چرا بعد از 12 سال یادتان افتاده است که در سال 78 و در وقایع کوی دانشگاه مدیران با بی‌تجربگی و کینه‌ورزی وانتقام جویی رفتار کرده اند؟ علی مطهری که سینه پردردی از رفتار اصولگرایان در حوادث کوی دانشگاه داشته چرا سال 86 حاضر شد با سهمیه محمود احمدی نژاد وارد لیست مجلس هشتم شود؟

چهارم. این آقازاده سیاسی در ادامه می گوید: «قطعاً آقایان موسوی و کروبی اشتباهاتی داشتند و اتهاماتی متوجه آن‌ها است، ولی اگر همان ابتدا اجازه اظهار نظر به معترضان داده می شد و از سوی دیگر یک هیأت حل اختلاف عادل و بی‌طرف تشکیل می‌شد – نه هیأتی که تشکیل شد و هر شش نفر طرفدار آقای احمدی‌نژاد بودند – آیا قضیه به اینجا کشیده می‌شد؟»

سوال اینجاست که در کدام یک از سریال بیانیه های میرحسین در حدفاصل انتخابات تا بهمن ماه 88 که فرصت اظهار نظر داشت؛ از اقدامات حامیان خود اعلام برائت کرد؟ در کدام اظهارنظر حساب خود را از همجنسابازان و سران اسرائیل و منافقین جدا کرده است که شما مدعی هستید که اجازه اظهارنظر به آنها داده نشده است؟ مگر نه اینکه خروجی این اظهارنظرها معرفی عاملان واقعه عاشورای 88 به عنوان «مردان خداجوی» بود؟

آیا شهادت سعیده پورآقایی ها واقعیت داشت یا شهدایی همچون حسین غلام کبیری، بهمن جنابی، محمدحسین فیض، میثم عبادی، ناصر امیرنژاد، مسعود خسروی دوست محمدی، مصطفی غنیان، سجاد سبزعلیپور، سجاد قائد رحمتی، یعقوب بّروایه، علی فتح علیان، رامین رمضانی، حسین طوفان پور، حسام حنیفه، سعید عباسی، محرم چگینی قشلاقی، فاطمه سمسارپور، علیرضا افتخاری خاتونی، حمید حسین بیگ عراقی، عباس دیسناد، داود سبزی که اکثریت قریب به اتفاق شان بسیجی بوده و با اسلحه ای که کالیبر آن متعلق به سلاح های رسمی کشور نیست به شهادت رسیدند.

پنجم. مطهری در قسمتی از نامه خود نوشته است: «حصر خانگی بدون محاکمه، ظلم است و ظلم بد و مذموم است و باید از مظلوم دفاع کرد.» و می افزاید: « حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی بر‌خلاف سخن آقای جنتی همراه با رفاهیات نیست. محصورین، در چند اتاق، شبانه‌روز، تنها و تحت سیطره دوربین‌ها و شنودها به سر می‌برند که هر دو محصور نیز دچار بیماری شده‌اند. امتحانش مجانی است، خود آقای جنتی یک هفته به همین صورت زندگی کنند، ببینند دوام می‌آورند یا نه!»

برای آقای مطهری که این روزها همه اخبار و تحلیل های خود را از رسانه های ضدانقلاب دریافت میکند؛ باید گفت که ضدانقلاب هم چنین ادعایی ندارند و آقایان کروبی و میرحسین در طول مدت حصر خود تور ایرانگردی راه انداخته اند! برای مثال: تایید صحت سفر تفریحی به کاشان توسط فاطمه کروبی (درگفتگو با روزآنلاین) و سفر کروبی به سرین اردبیل (فیسبوک محمد تقی کروبی) و سفر نوروزی میرحسین به شمال کشور(سایت بالاترین) تنها بخشی از شکنجه های دردآوری است که در این مدت به این افراد تحمیل شده است.

ششم. وی در پایان نامه خود با احتیاط و با قید «در صورت نیاز» خواستار «محاکمه علنی همزمان آقایان موسوی، کروبی و احمدی‌نژاد» شده است. حال سوال اینجاست که یک تحلیل گر سیاسی با چه ادعایی چنین ترکیب بندی را برای محاکمه پیشنهاد می دهد؟ محمود احمدی نژاد 8 سال مدیراجرایی کشور بوده است و در حال محاکمه است. چرا مدیران اجرایی نظیر خاتمی و هاشمی که پیش از این تخلفات گسترده تری را انجام داده بودند هیچ گاه دادگاهی نشده اند و امروز احمدی نژاد پیش از خاتمی و هاشمی در حال محاکمه است؟ بدون شک تخلفات احمدی نژاد همتراز تخلفات روسای جمهور گذشته است و فتنه گری افرادی نظیر میرحسین و کروبی سنخیتی با تخلفات احمدی نژاد ندارد!

چرا علی مطهری که تنها ادعای سیاسی اش ادعای «خس و خاشاک» نامیدن فتنه گران توسط احمدی نژاد است؛ هیچ گاه توهین حسن روحانی به 49 درصد از مردم ایران را نخواست ببیند؟ هرچند که مطهری بارها ثابت کرده است که تحلیل گر زیرکی نیست ولی به نظر می رسد که این روزها علی مطهری بیش از هرچیز حیات سیاسی خود را در چنین جنجال آفرینی هایی میداند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: