شنبه 23 نوامبر 13 | 16:24

«خشونت علیه زنان» در شماره جدید دخت ایران

«مهم‌ترین مشکل در تعریف مصادیق خشونت، نزدیکی و همپوشانی معنایی و مصداقی آن‌ها با تبعیض و بی‌عدالتی است. به همین دلیل، هنوز مرزبندی بین این مسایل به طور کامل روشن و شفاف نشده است.»


به گزارش تریبون مستضعفین چهل و هشتمین شماره مجله اینترنتی «دخت ایران» با عنوان «خشونت علیه زنان» منتشر شد.

ویژه نامه آذرماه این مجله فرهنگی- اجتماعی به بررسی موضوع «خشونت علیه زنان» پرداخته و تلاش نموده است این چالش بزرگ جنسیتی را از منظرهای مختلف بررسی نماید.

سرمقاله چهل و هشتمین شماره دخت ایران به قلم «حمیدرضا غلامزاده» مدیرمسئول نشریه نگاشته شده است. وی در این یادداشت به ضرورت شفاف‌سازی تعریف خشونت علیه زنان تاکید داشته و می‌نویسد: «مهم‌ترین مشکل در تعریف مصادیق خشونت، نزدیکی و همپوشانی معنایی و مصداقی آن‌ها با تبعیض و بی‌عدالتی است. به همین دلیل، هنوز مرزبندی بین این مسایل به طور کامل روشن و شفاف نشده است.»

دخت ایران

در صفحه یادداشت دخت ایران و ذیل عنوان «هر ظلمی را می‌توان خشونت نامید؟ دو مفهوم ظلم و خشونت مورد بررسی قرار گرفته و تازه‌ترین آمارهای این هنجار زنانه در یادداشتی با عنوان «افزایش خشونت در سایه آماری که در دسترس نیست!» ارائه شده است.

دخت ایران همچنین جهت تبیین بیشتر موضوع خشونت علیه زنان به سراغ «غلامرضا نور محمدی»، نویسنده کتاب نفی خشونت علیه زنان از نگاه علم و دین و «عالیه شکربیگی»، عضو انجمن جامعه‌شناسی ایران و متخصص حوزه زنان و خانواده رفته است.

از دیگر عناوین خواندنی این ماهنامه می‌توان به «انواع خشونت‌های اعمال شده علیه زنان»، «هیس! قربانیان خشونت جنسی فریاد نمی‌زنند» و «سقفی که با یک کشیده فرو می‌ریزد» اشاره کرد.

مجموعه مطالب ویژه نامه آذرماه«دخت ایران» را می‌توانید در وب سایت رسمی مجله به نشانی www.dokhtiran.com دریافت و مطالعه نمایید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: