یکشنبه 24 نوامبر 13 | 11:03

انتقاد نمایندگان به توافقنامه بین ایران و 1+5

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت نسبت به تناقض در اظهارات مقامات کشورمان و همچنین برخی مقامات غربی از جمله آمریکایی‌ها درباره موضوع هسته‌ای و متن توافقنامه بین ایران و 1+5 انتقاد کردند.


ابوالقاسم جراره نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه پارلمان)، در اخطاری تأکید کرد: طبق اصل 125 قانون اساسی باید موافقتنامه‌های بین ایران و سایر کشورها به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

وی افزود: از این رو توافقنامه‌ای بین ایران و 1+5 درباره موضوعات هسته‌ای باید به تصویب مجلس برسد.

 بهرام بیرانوند نماینده بروجرد در مجلس نیز در اخطاری قانونی، خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد امروز با توجه به بحث مهمی که پیش آمده، ضروری بود راجع به آن در مجلس گفت‌وگو و تبادل نظر می‌کردیم.

وی در ادامه خطاب به رئیس‌جمهور گفت: برادر! مذاکرات محرمانه‌تان تمام شد؟ ما ممنون شما هستیم، به صد روز هم که رسید؟! ولی برخی مطالبی که آمریکایی‌ها می‌گویند با تحلیل و خبر وزیر خارجه کشورمان تناقض دارد.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد نائب رئیس اول مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکرات و اخطارهای مکرر وکلای ملت، گفت: موضوع هسته‌ای از مسائل مهم کشور است که نظام درباره آن تصمیم‌گیری می‌کند و قطعا در این حوزه نظر نمایندگان مجلس که یکی از ارکان مهم و کلیدی نظام است، مانند همیشه مد نظر بوده و خواهد بود.

وی افزود: سیر حرکت ما در طول سالهای گذشته در دفاع از منافع ملی در چارچوب حمایت کامل مجلس شورای اسلامی بوده است و در همین راستا، حرکت خواهد شد و قطعا آنچه که دغدغه نمایندگان مجلس که در واقع مصالح و منافع نظام است، در راستای نظر نمایندگان مجلس مورد توجه قرار می‌گیرد و در این موضوع تردید و شکی نیست و در همین مسیر به نحوی عمل خواهد شد که نظر وکلای ملت اعمال شود.

به گزارش فارس، پس از این سخنان ابوترابی‌فرد، محمدرضا تابش نماینده اردکان و ایرج ندیمی نماینده لاهیجان و تعدادی از وکلای ملت خواستار بیان تذکر و اخطار بودند که ابوترابی‌فرد اجازه بیان این اخطارها و تذکرات را نداد و کمی فضای صحن علنی متشنج شد.

نمایندگان در اطراف تابش جمع شدند و برخی از آنان از جمله روح‌الله حسینیان نماینده تهران به گفت‌وگو با او پرداختند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: