یکشنبه 24 نوامبر 13 | 13:40

احمدی‌نژاد قرار نیست محاکمه شود

محمودی احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق روز ۵ آذر محاکمه نمی‌شود.


محسن افتخاری سرپرست دادگاه کیفری استان تهران، درخصوص جلسه روز سه‌شنبه مربوط به احضار احمدی‌نژاد به دادگاه کیفری استان تهران اظهار داشت: این جلسه، جلسه محاکمه نیست و احمدی‌نژاد در این جلسه محاکمه نمی‌شود.

وی ادامه داد: این جلسه، صرفا برای تحقیق از وی برگزار می‌شود و قطعاً غیرعلنی خواهد بود.

طبق ماده 19 قانون تعیین حدود وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های ریاست‌جمهوری، «رسیدگی به اتهامات مربوط به تخلفات در رابطه با وظایف و اختیارات رییس‌جمهور در صلاحیت دیوان عالی کشور است و در جرایم‌ عادی از طریق دادگاه‌های عمومی دادگستری تهران و با اطلاع مجلس صورت می‌گیرد».

در تبصره این ماده نیز آمده است: «در هر کدام از اتهامات نامبرده رسیدگی مستقیماً به وسیله دادگاه انجام گرفته و دادسرا حق دخالت ندارد».

کمتر از یک هفته پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، پایگاه اطلاع رسانی دولت اعلام کرد رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس کمیسیون اصل 90 و یک شخص حقیقی از محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری سابق شکایت کرده‌اند و وی باید روز سه‌شنبه 5 آذر در شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران حاضر شود تا به سؤالات پاسخ دهد.

در حالی که گفته می‌شود تعداد شاکیان احمدی‌نژاد در این پرونده 9 نفر است، از تأخیر در معرفی وزیر ورزش و جوانان از طرف رئیس جمهور و عدم ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت به عنوان برخی دلایل شکایت علیه احمدی‌نژاد نام برده می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: