یکشنبه 24 نوامبر 13 | 14:48

گزارشی دردناک از مرگ کودکان سوریه

بمباران خانه‌های آن‌ها و تجمعاتشان و هدف قرار دادن آن‌ها در خلال فعالیت‌های روزانه‌شان از جمله زمانی که در صف نانوایی بودند و یا زمانی که در راه مدرسه بودند، از جمله این روش‌ها بوده است.


یک گزارش جدید می‌گوید که بیش از یازده هزار کودک در حدود سه سال درگیری در سوریه کشته شده‌اند.

این گزارش با عنوان «آینده‌های دزدیده شده، تعداد پنهان آمار تلفات کودکان»، توسط اتاق فکر گروه مطالعاتی آکسفورد و با همکاری شبکه دولتی بی‌بی سی‌انجام شده است.

این تحقیق به بررسی آمار مرگ کودکان در درگیری از زمان آغاز ناآرامی‌ها در مارس ۲۰۱۱ تا اوت ۲۰۱۳ می‌پردازد.

براساس این گزارش، با بمب و یا خمپاره در محلات خود کشته شده‌اند.

از ۱۱۴۲۰ کودک کشته شده زیر ۱۷ سال، ۳۸۹ نفر از آنان با تک تیرانداز کشته شدند.

این گزارش می‌گوید که حدود ۷۶۴ نفر از آن‌ها بدون هیچ محاکمه‌ای فورا اعدام شده‌اند و بیش از صد کودک از جمله چند نوزاد، شکنجه شده‌بودند.

هانا سلامة، یکی از نویسندگان گزارش، می‌گوید که روشی که این کودکان کشته شده‌اند، بسیار ناراحت‌کننده است.

بمباران خانه‌های آن‌ها و تجمعاتشان و هدف قرار دادن آن‌ها در خلال فعالیت‌های روزانه‌شان از جمله زمانی که در صف نانوایی بودند و یا زمانی که در راه مدرسه بودند، از جمله این روش‌ها بوده است.

وی گفت: «برخی از آن‌ها با شلیک گلوله مستقیم توسط تک تیرانداز‌ها کشته شده‌اند، برخی به صورت شتابزده اعدام شدند و حتی با گاز خفه شده و بسیاری نیز زیر شکنجه کشته شدند.»

تعداد قربانیان تنها شامل افردای است که اسم و هویتشان مشخص بوده است.

این گزارش می‌گوید که با این اطلاعات باید به صورت محتاطانه برخورد شود و باید به نوعی اطلاعات موقت در نظر گرفته شود. به طور خلاصه خیلی زود است که بگوئیم این آمار بسیار بالا یا بسیار پایین بوده است.

سوریه از سال ۲۰۱۱، گرفتار ناآرامی‌های خونینی شده است. براساس گزارش‌ها، دولت‌های غربی و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن از جمله، قطر، عربستان سعودی و ترکیه، از شبه‌نظامیانی که در داخل سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند.

براساس گزارش سازمان ملل از آغاز خشونت‌ها در سوریه، بیش از صدهزار نفر کشته و هفت میلیون و هشتصد هزار نفر آواره شده‌اند.

سازمان ملل، همچنین می‌گوید که بیش از چهار میلیون سوری، در صورت تشدید خشونت‌ها در این کشور در سال ۲۰۱۴، مجبور به ترک خانه‌های خود خواهند شد.

انتظار می‌رود که دو میلیون سوری به خارج کشور پناهنده شوند و دو میلیون و دویست و پنجاه هزار نفر دیگر نیز پیش بینی می‌شود که در داخل کشور جابجا شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: