سه‌شنبه 26 نوامبر 13 | 10:24

دفتر آیت‌الله «سیستانی» ادعای اردوغان را رد کرد

دفتر مرجعیت عالی شیعیان عراق ادعای نخست‌وزیر ترکیه مبنی بر اینکه آیت‌الله سیستانی بر ضرورت برکناری نخست‌وزیر عراق و رئیس‌جمهور سوریه تاکید کرده را تکذیب کرد.


دفتر آیت‌الله «سیدعلی سیستانی» مرجعیت عالی شیعیان اظهارات «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه درباره موضوع گفت‌وگو آیت‌الله سیستانی و «احمد داوود اوغلو» وزیر خارجه ترکیه را تکذیب کرد.

نخست‌وزیر ترکیه ادعا کرده بود که آیت‌الله سیستانی در گفت‌وگو با داوود اوغلو اظهار داشته که زمان برکناری «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق و «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه از قدرت فرا رسیده است.

از سوی دیگر یک منبع آگاه در دفتر مرجعیت عالی شیعیان در عراق اظهار داشت که در دیدار داوود اوغلو با آیت‌الله سیستانی مرجعیت تنها درباره مسئله حق عراق در آبهای دو رود دجله و فرات بر اساس توافقنامه‌های بین‌المللی با وی گفت‌وگو کرد و به هیچ وجه درباره مالکی یا برکناری اسد از قدرت حرفی به میان نیاورده است.

بر اساس این گزارش، آیت‌الله سیستانی صرفا به حقوق عراق در آبهای دجله و فرات بر اساس توافقنامه‌های بین‌المللی اشاره و بر اهمیت حل مشکلات منطقه‌ای از طریق سیاسی ضمن حفظ حقوق تمامی ملتها اشاره کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: