سه‌شنبه 26 نوامبر 13 | 13:40

جزییات بیشتری از انفجارهای بیروت

منابع امنیتی لبنانی به ذکر جزییات بیشتری از انفجارهای نزدیک سفارت ایران در بیروت و نیت شومی که طراحان این اقدام تروریستی در سر داشتند پرداختند.


یک منبع امنیتی لبنانی اعلام کرد: تحقیقات امنیتی درباره انفجار تروریستی در برابر سفارت ایران همچنان ادامه دارد و تاکنون مشخص شده است که عاملان انتحاری وابسته به القاعده بوده اند و از فضایی که احمد الاسیر عنصر سلفی لبنانی در این کشور به وجود آورده بود استفاده کردند.

این منبع بیان کرد: پس از مشخص شدن هویت عاملان انتحاری روند تحقیقات درباره طراحان و حامیان این عملیات تروریستی است و سرنخ هایی در این زمینه به دست آمده است.

منبع لبنانی افزود: عوامل انتحاری قصد داشتند که ساختمان سفارت ایران در بیروت را بر سر کسانی که در داخل سفارت بودند ویران کنند و گواه این مطلب حجم مهمات به کار گرفته شده در این عملیات انتحاری که شامل بیش از صد کیلو گرم مواد شدید الانفجار است.

منبع لبنانی بیان کرد: با توجه به اینکه خودروی حامل آب که در نزدیکی خودرو بمب گذاری شده قرار داشت با وجود نزدیکی به این خودرو تحت تاثیر قرار نگرفت و به گونه ای طرح و بمب گذاری خودرو انجام گرفته بود که به جای تاثیر افقی به صورت عمودی عمل می کرد.

این منبع می افزاید: روند تحقیقات و پیگیری ها نشان می دهد که این خودرو در “یبرود” در منطقه القلمون سوریه بمب گذاری شده بود هم اکنون روند تحقیقات برای مشخص کردن محلی که خودرو به انتحاری ها تحویل داده شده و نیز مسیری که در بیروت طی کرده است پیش می رود.در این راستا از دوربین هایی که درمناطق مختلف لبنان به ویژه پایتخت کار گذاشته شده است و نیز تصاویر ماهواره ای برای مشخص کردن روند حرکت این خودرو قبل از رسیدن به منطقه بئر حسن و مقابل سفارت ایران بهره گرفته خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: