دوشنبه 11 اکتبر 10 | 22:14

اردوغان: اسرائيل بايد از تركيه عذرخواهی كند

نخست وزير تركيه در نشست مطبوعاتي مشترك با رئيس جمهور سوريه بار ديگر تاكيد كرد كه رژيم صهيونيستي بايد به دليل جنايات خود عليه كاروان آزادي غزه از تركيه عذرخواهي كند.


رجب طيب اردوغان پس از ديدار و گفت‌وگوي دوجانبه با بشار اسد رئيس جمهور سوريه در نشست مطبوعاتي مشترك با وي شركت كرد.

اردوغان با اشاره به حمله رژيم صهيونيستي به كاروان امدادرساني غزه كه به كشته شدن 9تبه ترك انجاميد، افزود كه اسرائيل به دليل حمله مسلحانه به كشتي‌هاي مذكور بايد از تركيه عذرخواهي كرده و به خانواده قربانيان اين حادثه غرامت پرداخت كند، كما اينكه تل‌آويو 9نفر را با شليك سي گلوله و از فاصله نزديك به شهادت رسانده است.

نخست وزير تركيه تصريح كرد كه در ديدار با بشار اسد درباره اين قبيل مسائل به بحث و گفت‌وگو پرداخته و به دنبال راهكارهاي مقابله با اين مسائل و تروريسم بوده اند.

اردوغان درباره روند سازش در منطقه نيز تصريح كرد كه روند خوبي آغاز و به يك نقطه مشخص رسيده بود ولي با حمله به غزه اين روند به بن‌بست كشيده شد و متعاقب آن ماجراي حمله اسرائيل به كاروان آزادي غزه و سه كشتي حامل داوطلبان صلح نيز برهمگان معلوم است.

رئيس جمهور سوريه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به وجود برخي مشكلات در منطقه همچون معضل تشكيل دولت جديد در عراق و عدم پيشرفت در اين روند، ضمن ابراز تاثر از اين وضعيت اظهار داشت كه در عراق خلاء وجود دارد و بايد برطرف شود و به همين دليل بايد هرچه سريع‌تر دولت جديد در اين كشور تشكيل شود و دولت تركيه حاضر به همكاري و مشاركت در اين زمينه است.

  1. ابراهیم
    13 اکتبر 2010

    امام خمینی (و به تبع ایشان احمدی‌نژاد): اسرائیل باید از صفحهٔ روزگار محو شود.
    اردوغان: اسرائیل باید از ترکیه عذرخواهی کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.