چهارشنبه 27 نوامبر 13 | 15:10
آیت‌الله صادق آملی لاریجانی:

نباید حیات و ممات کشور را به توافق ژنو گره زد

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه نباید «حیات و ممات کشور» را به این توافق گره زد، گفت: البته مشخص است تحریم‌ها، فی‌الجمله آثاری نسبت به وضع اقتصادی کشور داشت و امید است که توافق‌ها وضع را بهتر کند.


1785088_318آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با بیان اینکه «چنین مذاکراتی به تلاش زیاد و کسب آمادگی فراوان از سوی مذاکره‌کنندگان نیاز داشت» افزود: جهاتی از توافق ایران و گروه 1+5 که نشان‌دهنده ایستادگی بر روی حقوق هسته‌ای ملت ایران است، جای تشکر دارد و انتظار از مذاکره‌کنندگان ایرانی که به تعبیر مقام معظم رهبری فرزندان این مرز و بوم و انقلاب هستند نیز همین بود.

رئیس دستگاه قضا با تأکید بر اینکه نباید «حیات و ممات کشور» را به این توافق گره زد، اظهار کرد: البته مشخص است تحریم‌ها، فی الجمله آثاری نسبت به وضع اقتصادی کشور داشت و امید است که توافق‌ها وضع را بهتر کند، اما کشور و ملت ما ارزش‌های حیاتی خود را به این فراز و نشیب‌ها نمی‌فروشد و نباید تصور کرد که اگر تحریم‌ها ادامه پیدا می‌کرد مسیر کشور در پیگیری ارزشهای والا و اهداف مقدس جمهوری اسلامی، عوض می‌شد.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه «ملت ما با پایداری در طول سی و چند سال گذشته نشان داد که تحریم‌ها نمی‌توانند اهداف کشور را تغییر دهند» افزود: بنابراین نباید وضع طوری نشان داده شودکه گویا حیات و ممات کشور منوط به این توافق‌نامه‌هاست.

رئیس دستگاه قضا همچنین «عقلانیت» و «تدبیر» در اداره امور را خواست همه مردم دانست و افزود: مردم ما خوشحال می‌شوند که دولتمردانشان بتوانند با تدبیر امور را اداره کنند و به پیش ببرند، اما همزمان توقع دارند که پیشبرد امور با پایداری بر حقوق ملت و رعایت خطوط قرمز باشد.
آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگر از سخنانش با گرامیداشت هفته بسیج، این مناسبت را یادآور «رشادت‌ها، پایداری‌ها و ایثارگری‌های بی‌نظیری» دانست که در دوران دفاع مقدس و پس از آن موجب حفظ کیان کشور و نظام شد.

وی خاطر نشان کرد: بسیج نهالی است که حضرت امام(ره) با تیزبینی غرس کردند واکنون به «شجره طیبه» پرثمری برای کشور تبدیل شده است.

رئیس قوه قضاییه یادآور شد: امام راحل تیزبینی خاصی در زمینه به حرکت درآوردن توده‌های مردم، برانگیختن فطرت‌های انسانی و آنچه در روایات ما از آن به عنوان«دفائن عقول» یاد شده است، داشتند.

وی با یادآوری سخنان اخیر مقام معظم رهبری در اجتماع بسیجیان خاطر نشان کرد: ایشان فرمودند که بسیج فقط شامل کسانی که رسماً به این نهاد پیوسته‌اند نمی‌شود بلکه همه کسانی که ارزش‌ها و آرمان‌های بسیج را قبول دارند و از آنها حمایت می‌کنند و آنان را مورد تشویق قرار میدهند ،هم بسیجی هستند.

رئیس دستگاه قضا اظهار امیدواری کرد که بسیج همچنان بتواند در حفظ ارزش‌های این کشور «مقاوم و پایدار» بماند و در مقابل تهاجم‌های فرهنگی نیز «ایستادگی» کند.

آیت الله آملی لاریجانی همچنین با محکوم کردن حمله انتحاری به سفارت ایران در لبنان و تسلیت شهادت رایزن فرهنگی و برخی دیگر از کارکنان کشورمان در این حادثه تروریستی، این اقدام جنایتکارانه را نتیجه همکاری صهیونیست‌ها و گروه‌های تکفیری دانست و افزود: آشکار است که صهیونیست‌ها از افق روشن انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت هراسانند و گروه‌های تکفیری و سلفی به دلیل برخورداری از تفکری ارتجاعی و غیرقابل پذیرش در دنیای اسلام ، از عقلانیت شیعی در هراسند.

آیت الله آملی لاریجانی همچنین با یادآوری جنایات گروه‌های تکفیری در عراق، سوریه، لبنان و دیگر کشورهای اسلامی تصریح کرد: تردیدی نیست که پشت پرده این ترورها، توطئه ایجاد تفرقه مذهبی در میان مسلمانان قرار دارد.

اين گزارش حاكي است در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي بحث و بررسي در خصوص آيين نامه اجرايي ماده 79 قانون مجازات اسلامي ادامه یافت.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: