چهارشنبه 27 نوامبر 13 | 15:18

قیمت خودرو کاهش نمی‌یابد

عضو انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه از ۲۷ تحریم اعمال‌شده بر روی خودرو تاکنون ۲ تحریم برداشته شده است، گفت: در مورد کاهش قیمت خودرو امید واهی به مردم ندهید چرا که این صنعت مجبور به استفاده از ارز ۳ هزار تومانی است.


محمدرضا نجفی منش در خصوص تاثیر رفع برخی از تحریم‌ها بر صنعت خودرو گفت: آنچه مسلم است قیمت خودرو پایین نمی آید چرا که خودروسازان مجبور به استفاده از ارز 3 هزار تومانی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود هستند.

عضو انجمن قطعه سازان کاهش نرخ دلار در بازار را مقطعی دانست و گفت: به طور حتم نرخ دلار در بازار در حد 3 هزار تومان باقی می ماند و نمی توان به کاهش آن چندان امیدوار بود.

وی با بیان اینکه در مورد قیمت خودرو نباید امید واهی به مردم داده شود ، ادامه داد: لغو برخی تحریمها موجب روان سازی روابط بین خودروسازان ایران و خارج از کشور می شود ولی باید در نظر داشت که از 27 تحریم اعمال شده بر روی خودرو تاکنون 2 تحریم برداشته شده است.

نجفی منش با تاکید بر جلوگیری از هجوم به سمت کالاهای مصرفی تصریح کرد: باید از سرمایه های موجود برای سرمایه گذاری در زمینه بهبود کسب و کار استفاده شود.

وی در ادامه افزود: هم اکنون فرصت مناسبی برای رفع نواقص و کمبود ها فراهم شده است و در این بین منتظر کاهش تحریمها هم باشیم.

عضو انجمن قطعه سازان با تاکید بر حفاظت از دستاورد به دست آمده گفت: به طور حتم توافق به دست آمده برای دشمنان کشور خوشایند نیست، بنا بر این باید مراقب بود تا صدمه ای به این دستاورد وارد نشود.

وی در ادامه در خصوص هم زمان شدن برگزاری همایش خودرو با این دستاورد اضافه کرد: پیش از این توافق استقبال خوبی از این همایش از سوی کشورهای اروپایی از جمله آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا ، فرانسه و کره و ژاپن به عمل آمد.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: