چهارشنبه 27 نوامبر 13 | 16:54

دولت لتونی سقوط کرد

نخست وزیر لتونی پس از ریزش سقف فروشگاهی بزرگ در شهر ریگا پایتخت این کشور از سمت خود استعفا داد و این مساله منجر به سقوط دولت لتونی شده است.


نخست وزیر لتونی پس از دیدار با رئیس جمهور این کشور استعفای خود را به رسانه های خبری اعلام کرده است.بر اساس این گزارش علت اصلی استعفای نخست وزیر لتونی و سقوط دولت این کشور فاجعه ریزش سقف فروشگاهی بزرگ در شهر ریگا بوده است.

نخست وزیر مستعفی لتونی در این باره تاکید کرد، کشور به دولتی نیاز دارد که قادر به حل و فصل وضعیت کنونی باشد. در حادثه ریزش سقف سوپر مارکت بزرگ در پایتخت لتونی که روز پنج شنبه گذشته رخ داد بیش از 54 نفر کشته شدند.

این مرگبارترین فاجعه در لتونی در دهه های اخیر به شمار می رود. 3 مامور امداد و نجات نیز در این حادثه جان باخته اند.هنوز علت اصلی ریزش سقف این سوپر مارکت مشخص نشده است ولی پلیس لتونی تحقیقات جنایی را در خصوص سازندگان این سوپر مارکت آغاز کرده است.

وزیر کشور لتونی نیز اذعان کرد، کاملا روشن است که در زمینه عمل به تعهدات ساخت و ساز در این ساختمان مشکلاتی وجود داشته است.لتونی ده سال پیش به اتحادیه اروپا پیوست و از ابتدای سال آینده نیز رسما به منطقه یورو خواهد پیوست.

برچسب‌ها: ، ،
  1. احمد
    27 نوامبر 2013

    ماشا’الله به غيرتش

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: