شنبه 30 نوامبر 13 | 10:41

بازار «مسکن» از رونق افتاد

این روز‌ها در بازار مسکن، رونقی در خرید و فروش دیده نمی‌شود و شاهد کاهش ۳۵ درصدی قیمت در مناطق عیان‌نشین تهران هستیم.


این روز‌ها در بازار مسکن، رونقی در خرید و فروش دیده نمی‌شود و شاهد کاهش ۳۵ درصدی قیمت در مناطق عیان‌نشین تهران هستیم.

بسیاری از مشاوران املاک با گلایه از رکود بازار خرید و فروش می‌گویند: «بازار مسکن با وجود افت شدید قیمت هیچ خریداری ندارد و روزانه یک معامله هم نداریم»

یکی از مشاوران املاک واقع در منطقه اقدسیه می‌گوید: «بازار راکد است و هیچ خرید فروشی نداریم.»

یکی دیگر از مشاوران املاک واقع در منطقه ۵ با بیان اینکه قیمت واحدهای مسکونی واقع در این منطقه به ۶ میلیون تومان رسیده است، گفت: امروز قیمت واحد‌ها به ۴ میلیون هم رسیده اما هیچ خریداری ندارد.

خریداران مسکن انگشت شمار شدند

بنابر این گزارش، مشاور املاک دیگری واقع در منطقه ۷ نیز با تایید این مطلب گفت: قیمت‌های واحدهای مسکونی در این منطقه ۷ میلیون تومان بوده اما امروزفروشندگان قیمت خود را به ۵ میلیون تومان رسانده و هیچ خریداری وجود ندارد.

همچنین مشاور املاک دیگری با بیان اینکه قیمت‌های واحدهای مسکونی در منطقه ۶ در شب عید افزایش ۱۰۰ درصدی داشته و به ۸ میلیون تومان رسیده بود افزود: در طی دو ماه اخیر قیمت‌ها به ۶ میلیون تومان رسیده است.

این مشاوراملاک با بیان اینکه قیمتهای واحدهای مسکونی همچنان ثابت مانده است، افزود: در صورتی که قیمت مصالح ساختمانی افزایش نیابد، قیمت‌ها همچنان ثبات و بازار با رکود مواجه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قیمتهای واحدهای مسکونی متری ۷۰۰ تا یک میلیون تومان کاهش یافته است، افزود: در محدوده خیابان استاد معین در سال گذشته واحد‌ها متری چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان که امروز به متری سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

براساس این گزارش، یکی دیگر از مشاوران املاک با اشاره به اینکه قیمت واحدهای مسکونی کلنگی هیچ کاهشی نداشته است، افزود: قیمتهای مصالح ساختمانی تاکنون هیچ کاهشی نداشته و همچنان با افزایش قیمت روبه‌رو است.

وی در ادامه افزود: در بازار مسکن قیمتهای بسیاری از واحدهای مسکونی کاهش یافته و واحد‌ها زیر قیمت به فروش می‌رسند.

روزهای آینده قیمت‌ها کاهش می‌یابد

این مشاور املاک در ادامه افزود: قیمتهای واحدهای مسکونی یک میلیون تومان کاهش یافته در حالی که سازندگان با‌‌ همان قیمت یک میلیون تا دو میلیون تومان اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.

مصطفی قلی خسروی با بیان اینکه تا چند روز آینده قیمت‌ها کاهش می‌یابد، افزود: برخی از سوداگران بازار مسکن باید قیمتهای واحدهای که افزایش داده‌اند را به درستی کاهش دهند.

همچنین فرجی معاون رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه مناطق ۱، ۲، ۳، ۵ و ولنجک با افت شدید قیمت مواجه شده‌اند افزود: این مناطق در تهران طی چند ماه اخیر کاهش۳۵قیمت ۳۵درصدی داشته‌اند.

به گفته بسیاری از کار‌شناسان مسکن، با وجود ترکیدن حباب‌های قیمتی در بازار مسکن، خریداران در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: