سه‌شنبه 12 اکتبر 10 | 09:38

جنگ تبلیغاتی ماهواره‌ها علیه یارانه‌ها

رادیو بی‌بی‌سی و رادیو صدای آمریکا و چند سفارتخانه کشورهای غربی در تهران تحریکاتی را درباره اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها آغاز کرده‌اند.


در شرایطی که اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ یک موضوع داخلی بوده و یکی از لوازم اجرای صحیح آن وجود آرامش و اطلاع‌رسانی صحیح به مردم می‌باشد اما شواهد حاکی از دخالت رسانه‌ها و سفارتخانه‌های برخی کشورهای معاند با نظام در این موضوع داخلی را نشان می‌دهد.

بی‌بی‌سی ارگان رسانه‌ای انگلیس و صدای آمریکا اخیرا نظر سنجی‌هایی در ارتباط با چگونگی اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها و تبعات آن در جامعه ایران را آغاز کرده‌اند در این نظر سنجی‌ها سئوالات به گونه‌ای طراحی و به طرف مورد خطاب القاشده که نشان می‌دهد این رسانه‌های بیگانه به دنبال تحریک و عصبی کردن مردم در صورت افزایش هر گونه اقلام مورد مصرف هستند.

موسسه «تی ام اس» که وابسته به سرویس امنیتی دولت آلمان می‌باشد هم در این ارتباط اقدام به نظر سنجی جهت‌دار و تحریک آمیز نموده است. اخبار رسیده از سفارتخانه برخی کشورهای غربی در تهران مانند انگلیس، سوئیس، ایتالیا، کانادا، آلمان و… حاکی است در فرم‌هایی که این سفارتخانه‌ها در اختیار متقاضیان درخواست ویزا برای سفر به کشورهای مذکور قرار دادند سئوالاتی درباره قانون هدفمند کردن یارانه، تاثیر افزایش قیمت‌ها در زندگی مردم و عکس‌العمل احتمالی مردم در قبال افزایش‌ها، تاثیر تحریم‌های خارجی در ایران و… که هیچ ارتباطی به این سفارتخانه‌ها ندارد از مراجعین ایرانی پرسیده می‌شود.

ارتباط نزدیک و شفافیت در اطلاع‌رسانی از سوی مسئولین اجرای هدفمند کردن یارانه و پاسخ به شایعات رسانه‌ها و رفع ابهامات مردم می‌تواند تاثیر دخالت رسانه‌های بیگانه و جریانات داخلی که برای عدم موفقیت دولت در این طرح ملی فعالیت می‌کنند را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.