شنبه 30 نوامبر 13 | 12:24

«شما چه کسی هستید؟»

وحید چاووش مستندساز از ساخت مستندی با مضمون جنگ تحمیلی علیه ایران که در حال حاضر در مراحل پایانی تدوین به سر می‌برد، خبر داد.


13920906000255_PhotoAوحید چاووش مستندساز درباره مستند «شما چه کسی هستید؟» گفت: این مستند حدود دو سال پیش تولید شد و متعلق به موسسه اوج است که متاسفانه چون این موسسه هنوز شبکه تلویزیونی راه اندازی نکرده پخش نشده و من هم این مستند را به جشنواره حقیقت فرستادم.

وی درباره موضوع این مستند توضیح داد: داستان این فیلم درباره زوار اربعین حضرت سیدالشهدا است که با پای پیاده به کربلا می‌روند.

چاووش درباره مراحل تولید و فیلمبرداری این مستند گفت: روز دوم و سوم صفر سال 90 به مدت 18 روز تصویربردرای کردیم که کار بسیار فشرده ای بود.

وی افزود: در زمینه مستند دینی و آئینی اشکالاتی وجود دارد و آن هم این است که کسانی که در این باره کار می‌کنند موضوعات را تکراری انتخاب و فکر می‌کنند که این حوزه محدود است.به نظر من این محدودیت ذهن خودشان است چون اگر فکر خود را به این جریان بدهند قطعا سوژه‌های مناسبی پیدا می‌کنند.

چاووش ادامه داد: آدم‌ها باید با این فضا آشنا بشوند،‌ یکی دیگر از علت‌های یکنواختی فیلمها این است که یک عده‌ای از جماعت هنرمندان تا اسم دین می‌آید حالشان بد می‌شود و رویشان را بر می‌گردانند و اصلا وارد این مقوله نمی‌شوند و آن کسانی که متدین هستند وقتی وارد این مقوله می‌شوند به سطحی‌ترین وجه خودشان را خلاص می‌کنند و همه وظایف خود را گردن خدا و پیغمبر می‌اندازند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره سینماحقیقت عنوان کرد: تا زمانی که مستند در تلویزیون که اصلی ترین جایگاه عرضه در دنیا است پخش نشود این جشنوراه فقط دل خوش کنک است تا بتوانیم مستندهای خودمان را خودمان ببینیم.

این مستندساز در پایان از ساخت مستندی با موضوع جنگ ایران و عراق تحت عنوان «قصه‌های ناخوانده» خبر داد و افزود:‌ این مستند با زاویه جدیدی از جنگ ایران و عراق می‌پردازد که تا به حال دیده نشده و شیعیان عراقی که در ارتش عراق بودند و به دلیل عدم ایستادگی در مقابل رزمندگان کشورمان اعدام شدند را به تصویر می‌کشد.

چاووش درباره مدت فیلمبردای این مستند گفت: حدود 17 روز فیلمبرداری داشتیم که که حاصل آن یک مستند 55 دقیقه ای است که در مراحل پایانی تدوین به سر می‌برد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: