شنبه 30 نوامبر 13 | 13:09

جزئیات دو سبد کالایی دولت

رئیس اداره بودجه امور تولید و بازرگانی معاون برنامه ریزی از نهایی نشدن رقم دقیق جامعه هدف دریافت سبد کالایی خبر داد و گفت: افراد تحت پوشش کمیته امداد و مددجویان این سبد را رایگان دریافت می‌کنند ولی هنوز در مورد کارمندان تصمیم گیری نشد.


محمود ملکوتی خواه در مورد بودجه در نظر گرفته شده برای دو سبد کالایی که رئیس جمهور از آن خبر داد بود اظهار داشت: بودجه در نظر گرفته شده برای این کار هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است زیرا بستگی به جامعه هدفی دارد که هنوز نهایی نشده است؛ بنابراین ابتدا باید جامعه هدف نهایی و سپس بار مالی آن تصویب شود.

وی در پاسخ به این سؤال که‌ آیا قرار است این سبد ها به صورت رایگان در اختیار جامعه هدف قرار گیرد یا خیر، گفت: هنوز مشخص نیست که چه بخشی به صورت بلاعوض این سبد‌ها را دریافت می‌کنند و چه بخشی به صورت یارانه‌ای از این مسئله بهره می برند. اما مشمولان کمیته امداد، بهزیستی و مددجویان قرار است این سبد ها را به صورت رایگان دریافت کنند ولی اینکه آیا برای کارمندان نیز بلاعوض باشد و یا اینکه ارزان‌تر و یارانه‌ای این سبد ها را دریافت کنند مشخص نشده است.

رئیس اداره بودجه امور تولید و بازرگانی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی خاطر نشان کرد: در مورد آمار مددجویان حقوق بگیر کمیته امداد و تحت پوشش این کمیته، تناقض هایی وجود دارد و به گفته خودشان حدود 11 میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند و بر اساس آمارهای دیگری حدود 4 الی 5 میلیون نفر است، بنابراین باید رقم دقیق این افراد و این اختلاف نظر ها مشخص شود بعد در مورد بار مالی آن صحبت کرد.

ملکوتی خواه تصریح کرد: در این شرایط ابتدا باید آمار جامعه هدف و نحوه توزیع این سبد‌ها که رایگان باشد یا یارانه‌ای مشخص شود تا در مورد بار مالی و هزینه‌ آن تصمیم‌گیری کرد. البته کالاهایی که در این سبد قرار دارد همان کالاهایی است که سال گذشته توزیع شد از جمله برنج، روغن و گوشت و برخی کالاهای دیگر که هنوز نهایی نشده است، در مورد گوشت نیز هنوز نسبت به نوع کیفیت آن به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم.

 رئیس جمهور در دوشنبه هفته گذشته طی گفتگوی تلویزیونی از توزیع دو سبد کالایی بین اقشار کم درآمد و کارمندان خبر داد که بر اساس گفته‌های امروز معاون برنامه ریزی، بهمن و اسفند امسال این دو سبد کالایی توزیع خواهد شد و منابع آن با ارقام و اعداد متناسب با قیمت کالاها توسط معاونت برنامه‌ریزی تامین شد.

نوبخت در ادامه به این نکته اشاره کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت فراهم کننده کالاهای این دو سبد کلایی است و در جلسه ای که با این وزارتخانه داشتیم سازوکار تصویب شده است.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: