شنبه 30 نوامبر 13 | 13:33

مناظره احمدی‌نژاد و روحانی

بهترين راه حل اين است كه مناظره اي بين دكتر روحاني و دكتر احمدي نژاد در صدا و سيما یا یکی از دانشگاه های کشور برگزار شود، و مردم خود به قضاوت بپردازند.


به گزارش تریبون مستضعفین اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در نامه ای خطاب به دکتر محمود احمدی نژاد و دکتر حسن روحانی خواستار مناظره ای بین رییس دولت دهم و یازدهم جهت تنویر افکار عمومی و روشن شدن واقعيت ها شد. متن کامل این نامه در ادامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهور

جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد ریاست محترم دولت های نهم و دهم

سلام علیکم؛

معتقدیم همه ی مسئولان محترم و دلسوزان جامعه به این مهم واقف هستند، که در شرایط کنونی حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و تلاش برای پیشبرد اهداف عالیه انقلاب اسلامی باید اولویت اصلی و جدی همگان قرار گیرد. البته شکی نیست که این مهم بویژه بعد از حضور حماسی و امیدآفرین ملت بزرگ در انتخابات 24 خرداد ماه ،که لبیک به رهبر معظم انقلاب اسلامی بود، به وقوع پیوست بیش از پیش، وظیفه مسئولان را سنگین تر کرده است.

با این وجود آنچه در شرایط کنونی شاهد هستیم، این است که؛ جنجال و مناقشه ی مسئولین دولت فعلی و دولت قبلی ظاهرا تمامی ندارد؛ چه اینکه این موضوع حتی در گزارش 100 روزه دولت نیز به وضوح قابل مشاهده بود و اکنون موضوعات اصلی جامعه به طور محسوسی تحت الشعاع این بحث قرار گرفته اند. بطوری که شاهدیم برخی از رسانه ها چنان با شوق و ذوقی تامل برانگیز به انتشار گسترده ی این مقوله می پردازند و به نحوی آن را برجسته می کنند، کانه همه ی مشکلات ملت حل شده است و هیچ مسئله ی دیگری در کشور وجود ندارد.

در این بین البته به طور دقيق براي عموم مردم مشخص نيست آماري كه از سوي مسئولان دولت يازدهم و دست اندركاران دولت سابق ارائه مي شود، كدام يك با واقعيت تطابق دارد، در حالی که حق مردم است تا از واقعیت های موجود باخبر باشند.

با این همه آنچه مشخص است این که بحث و جنجال های این روزها بر سر میراث دولت دهم برای دولت یازدهم؛ به قدری برجسته و پررنگ شده است، که همه ی مباحث دیگر و واقعیت های اصلی که باید به آن اهتمام جدی داده شود، تحت الشعاع این مقوله قرار گرفته است و در این بین مع الاسف ملت بزرگ ایران قربانی اصلی این مناقشات هستند.

به اعتقاد ما دانشجویان، در شرايط فعلي -كه رسيدگي به وضعيت اقتصادي و معيشتي مردم بايد از اولويت هاي اصلي و جدي مسئولان باشد- ادامه ي اين وضعيت و البته موج سواري شبكه گسترده رسانه اي برخي جريان هاي سياسي از اين مباحث، بي هيچ وجه به نفع مردم نبوده و حتي شاهد آن هستيم كه اين روزها جنجال بر سر آمارها، به عنوان دست مايه اي براي گريز از پرداختن به مسائل اصلي مردم مورد استفاده رسانه ها قرار مي گيرد.

لذا براي برون رفت از اين وضعيت و توقف مناقشات اين چنینی -كه هر روز تيتر اصلي روزنامه ها را به خود اختصاص مي دهد- بهترين روش روشن گري و شفاف كردن واقعيت هاي موجود به طور مستند و مستدل براي مردم است، كه اين اتفاق نمي افتد مگر با برگزاري مناظره رئيس دولت سابق با رئيس دولت فعلي در معرض افكار عمومي چرا که حرف ها و سخنان در بین هر دو دولت متفاوت است بلکه سخنان دولتمردان با یکدیگر نیز تناقضات اساسی دارد. به همين جهت به نظر مي رسد براي تنوير افكار عمومي و روشن شدن واقعيت ها براي مردم و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده رسانه ای جریان های سیاسی ، بهترين راه حل اين است كه مناظره اي بين دكتر روحاني و دكتر احمدي نژاد در صدا و سيما یا یکی از دانشگاه های کشور برگزار شود، و مردم خود به قضاوت بپردازند. مناظره ايي كه بدون شك مي تواند در يك فضاي منطقي و مستدل و مستند، بسياري از واقعيت هاي موجود را براي مردم روشن كند و به مناقشات و جنجال هايي كه هر چند روز يك بار بر سر ارئه آمارهاي ضد و نقيض در كشور اتفاق مي افتد و به بحث اصلي اين روزهاي دولت مردان تبديل شده است، پايان دهد.

به همین جهت خواسته ما این است آقایان –که معتقدیم نسبت به مشکلاتی این روزهای مردم دغدغه مند هستید- آمادگی خود را برای حضور در این گفت و گو اعلام کنید و همچنین:

ریاست محترم جمهور

جناب آقای دکتر حسن روحانی

از آنجا که در شعارهای انتخاباتی شما بر حقوق مسلم ملت تاکید شده است و از حقوق ملت این است که آنچه بر بیت المال می گذرد مطلع و آگاه باشند؛ بدینوسیله از جنابعالی دعوت می کنیم تا با قبول این مناظره هم به شعارهای انتخاباتی خود جامعه عمل بپوشانید و هم از تمام ادعاهای خود دفاع نمایید که حق همیشه با حق مداران است.

جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد

دولت شما با شعار عدالت بر سر کار آمد و تا انتها مدعی عدالت ورزی بوده است؛ حال با گذشت چند ماه از اتمام دولتتان سوالاتی من باب عملکرد شما بویژه در عرصه اقتصاد پیش آمده است که در صورت اینکه تصمیم به پاسخ نگفتن به این سوالات داشته باشید، تناقضات آشکاری در شعارها و عمل شما دیده می شود. حال برای اینکه از این تناقضات جلوگیری نمایید درخواست داریم تا با قبول این مناظره هم از عملکرد خود دفاع نمایید و هم در راستای سخنانتان که عدالت ورزی را مطرح می کرد عدالت رسانه ای را برای ملت محقق نمایید.

در ضمن باید به هر دو عزیز خاطر نشان کنیم که آنچه باعث می شود تا مردم قانع شوند صحبت بر مبنای واقعیت و مستندات است ، والا هرگونه ادعا بدون ارائه مدرک و سند محکوم است و ملت هوشیار این نکته را خوب می فهمند که چه کسی مستند صحبت می کند و چه کسی تنها ادعا.

همچنین بدینوسیله اعلام می کنیم در هر صورتی که شرایط برای برگزاری مناظره در صدا و سیما فراهم نشود ، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور آمادگی خود را برای برگزاری این جلسه در یکی از دانشگاه های کشور اعلام می نماید.

با آرزوی توفیق الهی

علیرضا کریمی

دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور

 1. ناشناس
  30 نوامبر 2013

  اين بار مي خواهيد تصوير همسر آقاي روحاني رو به مردم نشون بده يا از زندگي فرزندان رهبري و خاتمي و… بگويد و يا 18 ميليون راي آقاي روحاني را خس و خاشاک بخواند.
  احمدي نژاد تمام شد و ديگر برگشت خوردني نيست اگر انتقادهاي به جا از مديريت بدوي احمدي نژاد درهشت سالي که به واقع نيمه دوم جنگ تحميلي بر کشور بود سوزش دارد داروي آن را احمدي نژاد پيشاپيش مشخص کرده بود آب را بريزيد همونج…..

 2. احمد
  30 نوامبر 2013

  سلام.
  متاسفانه پیشنهاد دهنگان در دنیایی دیگر سیر می‌کنند.
  مقام معظم رهبری به این قبیل پیشنهادات می‌گویند “حاشیه‌سازی”.

 3. زینب
  1 دسامبر 2013

  به نظرم دیگر نیاز به مناظره نیست ، به قول معروف میگن ، جوجه رو آخر پائیز می شمارن. البته قبول دارم آقای احمدی نژاد در چهارسال دوم مسئولیتش در بعضی از کارهاش زاویه وجود داشته .

 4. ناشناس
  1 دسامبر 2013

  شماها در ابتدای دولت احمدی نژاد هم پیشنهاد مناظره با خاتمی رو میدادین؟؟؟؟

 5. مریم
  2 دسامبر 2013

  معلومه که از الان طرفداران روحانی ترسیدند که روحانی نمی تونه … را که درباره دولت قبل گفته اثبات کنه

 6. دانشجو
  4 دسامبر 2013

  اگه روحانی کارش درست باشه نباید از مناظره بترسه

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: