شنبه 30 نوامبر 13 | 14:11

بانک و دانشگاه زنان راه‌اندازی می‌شود

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه راه‌اندازی بانک و دانشگاه زنان را از دولت نهم و دهم پیگیری می‌کردیم گفت: پس از مدت‌ها تلاش توانستیم موافقت ربیعی برای راه‌اندازی بانک و دانشگاه زنان را به دست آوریم.


معصومه فرهمند، با بیان اینکه سهم بانوان از دولت یازدهم باید افزایش یابد گفت: تاسیس بانک زنان یکی از برنامه‌های مهمی بود که حدود دو سال است که پیگیر آن هستیم و بارها از طریق اتاق تعاون نیز پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که بارها پیگیر آن بوده‌ایم تاسیس دانشگاه علمی کاربردی برای تعاونی‌های بانوان بود که پس از مدت‌ها توانستیم طی مذاکراتی موافقت وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی را در این مورد کسب کنیم.

فرهمند با بیان اینکه از مسئولان انتظار داریم برای تحقق اهداف و چشم انداز بخش تعاون در حوزه بانوان، تسهیلات، امکانات و مجوز های لازم را فراهم تا ارتقای این بخش محقق شود.

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران تاکید کرد: تاسیس بنیاد ملی تعاونگران ایران، ایجاد مراکز فروشگاه‌های زنجیره‌ای ویژه بانوان در داخل و خارج از کشور، تأسیس اتحادیه ملی و بین‌المللی بانوان تعاونگر، تأسیس بانک زنان و همچنین ایجاد انجمن دوستی تعاونگران ایران در تعامل با زنان تعاونگر ICA از این خواسته‌ها و مطالبات است.

وی بیان کرد: مذاکراتی را با رئیس کل بانک‌مرکزی درباره راه‌اندازی بانک زنان داشتیم اما متاسفانه تا کنون پاسخی در این باره ندیده‌ایم، در حال حاضر که وزیر تعاون با راه‌اندازی این بانک و ایجاد دانشگاه موافقت کرده‌اند موضوع دنبال خواهیم کرد.

فرهمند بیان کرد: درباره جزئیات این دو طرح باید بگویم اکنون هیچ جزئیاتی مشخص نشده است تنها توانستیم موافقت وزیر را بگیریم در مراحل بعدی اعم جزئیات بیان می‌شود، تنها می‌توانم بگویم این دو طرح در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

وی افزود: برنامه‌های جامعی با هدف کارآفرینی و اشتغال‌زایی یکی از برنامه‌های کمیسیون بانوان است که با ایجاد مشاغل خانگی در حوزه بانوان به منظور گسترش ارتباطات، ارتقاء سطح آموزش‌ها و حمایت‌های علمی و آموزشی و شناسایی فعالان حوزه‌های مختلف را در دستور کار داریم.

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه راه‌اندازی بانک و دانشگاه زنان را از دولت نهم و دهم پیگیری می‌کردیم گفت: پس از مدت‌ها تلاش توانستیم موافقت ربیعی برای راه‌اندازی بانک و دانشگاه زنان را به دست آوریم.

پیش از این داریوش پاک‌بین، دبیرکل اتاق تعاون ایران از درخواست تاسیس بانک قرض‌الحسنه زنان از شورای پول و اعتبار خبر داده بود .

وی از در دستور کار بودن راه اندازی بانک های غیردولتی تعاون و بانک قرض الحسنه زنان خبر داده بود و گفته‌بود: تاسیس بانک قرض‌الحسنه زنان را از طریق شورای پول و اعتبار دنبال خواهیم کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: