یکشنبه 01 دسامبر 13 | 11:09

«سرزمین سلمان» به عمار می‌رود

مستند سیاسی «سرزمین سلمان»‌ با موضوع حق مالکیت ایران بر جزایر سه گانه تنب کوچک،‌تنب بزرگ و ابوموسی به جشنواره فیلم عمار رفت.


امیرحسین جوانشیر کارگردان فیلم مستند سیاسی «سرزمین سلمان» گفت:‌ این فیلم از جدیدترین تولیدات «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» که در ارتباط با مالکیت ایران بر جزایر سه گانه ایرانی خلیج فارس بویژه ابوموسی است، آماده نمایش عمومی شده و باعث افتخار بود که نخستین نمایش آن را در جشنواره ای ولایتی مثل عمار تجربه کنیم.

وی در مورد تولید این مستند بلند اظهار داشت: «سرزمین سلمان» یک مقابله فرهنگی و پاسخ گویی به ادعای امارات مبنی بر مالکیت جزایر سه گانه ایرانی خلیج فارس است و امیدوارم که این فیلم، خط بطلانی بر همه ادعاهای‌ بی‌اساس آن‌ها باشد.

جوانشیر افزود: رفتن به این جزایر بسیار سخت بود و تاکنون هم تصاویر اندکی از جزایر سه گانه تهیه شده است، ولی ما با انجام هماهنگی‌های لازم و با ورود به این مناطق توانستیم تصویربرداری زیادی انجام دهیم و بخشی از جغرافیای منطقه را نیز در این فیلم نشان خواهیم داد.

وی تاکید کرد: ما در تحقیقات فیلم از رفرنس‌های گوناگونی استفاده کردیم و بُعد ملی این مستند هم برای ما بسیار مهم بود، چراکه این جزایر بسیار مظلوم هستند و به ویژه «ابوموسی» مردم محرومی دارد.

بنابر این گزارش فیلم مستند «سرزمین سلمان» به کارگردانی امیرحسین جوانشیر، نخستین مستند بلندی است که به طور تخصصی به حق مالکیت ایران بر جزایر سه گانه می‌پردازد و یک مستند سیاسی محسوب می‌شود.

گفتنی است؛ عوامل تولید فیلم مستند سیاسی «سرزمین سلمان» که در مدت زمان 62 دقیقه تهیه شده، به این شرح هستند: پژوهش و کارگردانی: امیرحسین جوانشیر، مشاور کارگردان و تدوینگر: سیدوحید قاضی میرسعید، کارشناس: سید عباس مجتهدی، مدیر تصویربرداری: داوود عباسی، موسیقی: مسعود افجه‌ای، گوینده: بیژن علی‌محمدی، تصویربردار: هادی کمالی‌پور، صدابردار: هادی کمالی‌پور و علی نصیر، مدیر تولید: محمد صادق سعادتی، تدارکات: علیرضا کاشانی، مجری طرح: محمدصادق سعادتی و موسسه موج آبی انتظار، تهیه کننده: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: