یکشنبه 01 دسامبر 13 | 11:42

در تایلند چه خبر است؟

نخست‌وزیر تایلند در حالی که دفتر وی واقع در کاخ دولت به محاصره معترضین در آمده است به مکانی سری و امن در نقطه دیگر شهر منتقل شده است.


139209081327181541634073پس از اینکه درگیری‌ها در بانکوک دو کشته بر جای گذاشت، پلیس تایلند برای متفرق کردن معترضینی که سعی داشتند وارد کاخ دولتی شده و نخست‌وزیر را برکنار کنند از گاز اشک‌آور و خودروهای آب‌پاش استفاده کرد.

این درگیری‌ها آخرین مجموعه از مناقشاتی هستند که از زمان سرنگونی تاکسین شیناواترا، نخست‌وزیر سابق و برادر نخست‌‌وزیر کنونی، توسط ژنرال‌های حامی سلطنت در هفت سال پیش آغاز شده‌اند.

معترضین در پی تهدید رهبران‌شان مبنی بر اشغال دفتر یینگ‌لاک شیناواترا، نخست‌وزیر، در بیرون از کاخ دولتی تجمع کردند. این در حالی است که وی هم‌اکنون وضعیت را از یک مکان اضطراری و محرمانه در جای دیگری از شهر تعقیب می‌کند.

معترضان همچنین کانال تلویزیونی پی‌بی‌اس را در بانکوک اشغال کرده‌اند. نمایندگان معترضین اعلام کرده‌اند که از این شبکه تلویزیونی برای پخش اعلامیه‌های خود استفاده خواهد کرد.

موانع بتونی در اطراف مجموعه کاخ دولت قرار داده شده است تا از ورود معترضین به آنجا جلوگیری شود. بیش از 8500 نیروی پلیس هم‌اینک در حال حفاظت از این ساختمان هستند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: