یکشنبه 01 دسامبر 13 | 11:57

داروی ناباروری بیمه می‌شود

وزیر بهداشت از بیمه شدن یکی از داروهای مهم ناباروروی خبر داد و گفت: با بیمه شدن این دارو قیمت پرداختی بیماران برای این دارو به نصب کاهش می‌یابد.


سید حسن هاشمی در حاشیه همایش روز جهانی ایدز در جمع خبرنگاران با اشاره به توافق وزارت بهداشت با سازمان‌های بیمه‌گر اظهار داشت: یکی از مهمترین داروهای ناباروری در لیست توافق بیمه‌ها قرار گرفته است و به زودی از طریق سازمان غذا و دارو این دارو اعلام خواهد شد.

وی افزود: پس از توافق سازمان‌های بیمه‌گر برای تحت پوشش قراردادن این داوری مهم ناباروری بیماران از این به بعد نصف هزینه این دارو را پرداخت می‌کنند و به نوعی هزینه این دارو به نصف کاهش می‌یابد.

هاشمی بیان داشت: با توجه به اینکه در سال آینده اعتبار قابل توجهی به وزارت بهداشت تخصیص می‌یابد بر این اساس بنده نیز به مسئولان سازمان غذا و دارو اعلام کردم برای تحت پوشش قراردادن این داروی ناباوری به صورتی اقدام کنند تا حرکت آنان برای تحت پوشش قرار دادن این دارو در لیست بیمه نمایشی نباشد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: متاسفانه هزینه داروهای ناباروری فشار زیادی را به مردم وارد می‌کند و امیدواریم با بیمه شدن داروهای ناباروری کمی از مشکلات مردم کاهش یابد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: