یکشنبه 01 دسامبر 13 | 16:27
دبیرکل مؤتلفه با اشاره به تلاش دولت برای آزادی فتنه گران:

مگر وطن فروشی قابل گذشت است؟

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به برخی تلاش ها برای آزادی سران فتنه گفت : مگر وطن فروشی و در معرض خطر قرار دادن استقلال کشور جرم کمی است که بتوان از آن گذشت کرد؟


محمدنبی حبیبی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت در مورد اظهارات اخیر سخنگوی دولت در مورد رفع حصر از سران فتنه اظهار داشت : آقای نوبخت می‌گویند رفع حصر و آزادی زندانیان در دستور کار دولت است. باید دید نحوه دستور کار این مقوله چیست؟ اگر عده‌ای هنوز بر مواضع فتنه‌گری خود تاکید دارند چگونه می‌تواند دولت این موضوع را در دستور کار قرار دارد. سران فتنه حادثه‌ای ایجاد کرده‌اند که موجب قتل حداقل ۲۲ شهید در سال ۸۸ شد.

وی افزود: حامیان و مشوقان این فتنه، به نوعی مباشر در این قتل‌ها و فتنه‌گری و زخمی شدن برخی از مردم و آسیب‌های مالی آن می‌باشند مدعی‌العموم در این مورد وظایفی دارد بر فرض هم در این مورد سکوت شود، پاسخ شاکی خصوصی این قتل‌ها را چه کسی می‌دهد.

حبیبی تصریح کرد: مگر با مرور زمان می‌شود بر سر یک جنایت آشکار سرپوش گذاشت. مگر می‌شود خیانتی که اینها به ملت و نظام کردند و اقتدار و امنیت ملی را به خطرا نداختند فراموش کرد. مگر وطن فروشی و در معرص خطر قرار دادن استقلال کشور جرم کمی است. سخنگوی دولت چگونه از این همه ستم به مردم، ستم به جمهوریت و اسلامیت نظام چشم بپوشد.

دبیر کل موتلفه در مورد گزارش صد روزه روحانی نیز گفت : امید دادن به مردم برای حل مشکلات اقتصادی از نکات مثبت گزارش بود ولی اختصاص بخش عمده‌ای از وقت گزارش به نقد عملکرد دولت گذشته موجب شد که گفته شود رئیس دولت حرف چندانی برای گزارش عملکرد ندارد.

وی اظهار داشت : آقای روحانی می‌دانند که دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری پایان یافته است و ایشان رئیس جمهوری همه ملت هستند و انتظارات همگی را در مصاحبه باید پاسخگو باشند و انشاءاله ایشان این کار را انجام دهند.

حبیبی بیان داشت: از نقد دولت گذشته بدون تخریب استقبال می‌کنیم اما نقد و سیاه‌نمایی نباید به سمتی برود که نقطه قوت دولت فعلی تلقی شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه دولت باید در برابر نقد مشفقانه و نیز مطالبات مردم پاسخگو باشد گفت: سه مجری که در این مراسم حضور داشتند سخنی از مطالبات مردم و نقدی از منتقدین منصف و مشفق به عنوان طرح سئوال مطرح نکردند. حال آنکه صدا و سیما در برنامه‌های خود این انتقادات را واتاب داده است. مناسب بود بخشی از آن سئوالات در اینجا مطرح می‌شد و افکار عمومی در جریان پاسخگویی رئیس جمهور قرار می‌گرفتند و هنوز هم دیر نشده است.

وی افزود: حزب موتلفه اسلامی در خصوص خزانه خالی، مسئله منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها و رویکردهای اقتصادی دولت نقدهای مشفقانه‌ای مطرح کرد. حتی راه حل‌هایی برای برون رفت آن مطرح کرد. اما نه پاسخی تا کنون دریافت کرده و نه مجریان در طرح سئوالات خود آن را لحاظ کردند.

حبیبی در مورد توفیق دولت در دیپلماسی خارجی اظهار داشت: متأسفانه مجریان در این گزارش تبلیغاتی گفتند که آقای رئیس جمهور یک جامعه خسته و فرسوده را تحویل گرفته و تبدیل به یک جامعه با نشاط و با انگیزه کرده است. اگر جامعه ما فرسوده و خسته بود دانشمندان هسته‌ای ما پلمپ تأسیسات هسته‌ای را نمی‌شکستند و ۱۰۰ عدد سانتریفیوژ را به ۱۹ هزار نمی‌رساندند. اگر خسته و فرسوده بودند چرخه سوخت را کامل نمی‌کردند تا با افتخار وارد باشگاه هسته‌ای جهان بشوند. تیم مذاکره کننده همانطور که آقای ظریف اعتراف کرد با دست پر در مذاکرات حضور یافتند این دست پر مرهون فداکاری مسئولان در دولت گذشته بود.

وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور حتماً به خاطر دارند که در دولت دوم خردادیها غنی‌سازی متوقف شد و هیچ امتیازی هم از طرف ۱+۵ به ایران داده نشد. آقای ظریف در این داد و ستد دیپلماتیک بر اساس چه داده ای در مذاکرات حضور داشت نادیده گرفتن این مقاومت و پایداری مردم و مسئولان دلسوز نظام، موجب عدم استفاده دولت فعلی از همه دلسوزان می‌شود خوشبختانه آقای ظریف در مصاحبه‌ای از همه دولتهای گذشته تقدیر کرد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: نمی‌خواهیم این گله را مطرح کنیم ولی چرا همکاران شهید احمدی روشن که در موفقیت‌های هسته‌ای نقش کلیدی داشتند از کار برکنار شدند. خواسته حزب موتلفه اسلامی این است که از همه کسانی که در دانش هسته‌ای که حق ملی همه ملت ماست نقش داشته‌اند قدرشناسی و استفاده شود.

وی افزود: در مورد اعداد و ارقام ارائه شده در خصوص متعهدات و بدهی‌های دولت گذشته و تحلیل آن تناقض‌هایی وجود داشت که در آینده در مورد آن اظهارنظر خواهیم کرد.

حبیبی بیان داشت: ما از رئیس جمهوری انتظار داریم آستانه تحمل خود را بالا ببرند. در گزارشهای بعدی نگاهی به نقدهای مشفقانه بیندازند و اگر قبول دارند، عمل کنند.دولت در پاسخگویی به نقدها ضرر نمی‌کند حداقل فایده آن اقناع افکار عمومی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: