دوشنبه 02 دسامبر 13 | 10:05

احتمال حذف یارانه نقدی و پرداخت سبد کالا

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در بودجه ۹۳ پیش‌بینی شده و اجرا خواهد شد که احتمال حذف پرداخت یارانه نقدی و دادن سبد کالایی به جای آن وجود دارد.


غلامرضا مصباحی‌مقدم در حاشیه نشست اعضای شورای عالی گفت‌وگو در جمع خبرنگاران در خصوص چگونگی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه سال آینده کشور اظهار داشت: بحث هدفمند‌سازی یارانه‌ها در لایحه بودجه 93 دولت پیش‌بینی شده و مجلس نیز این موضوع را به نتیجه رساند.

وی با ابراز تأسف از عدم حضور وزرای دولت در نشست شورای گفت‌وگو تصریح کرد: این سومین نشست شورا بوده و به نظر می‌رسد وزرا باید شرکت می‌کردند و نبود آنها باعث تعجب اعضاء و بخش خصوصی است و این انتظار این است که وزرای دولت خود را مقید به حضور در جلسات بخش خصوصی بدانند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به کنترل نقدینگی و کاهش تورم، شیوه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده چگونه خواهد بود، بیان داشت: در حال حاضر چیزی به صورت نهایی وجود ندارد و باید سناریوهای مختلف در این راستا بررسی و در نهایت جمع‌بندی شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این سؤال که احتمال جایگزین شدن سبد کالایی به جای پرداخت یارانه نقدی در راستای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها وجود دارد، اظهار داشت: احتمال همه چیز وجود دارد و البته پیشنهادی به دست ما نرسیده و نمی توان داوری کرد و مسلم این است که کنترل نقدینگی و کاهش تورم با پرداخت سبد کالایی امکان‌پذیر تر است و باید در این راستا پیشنهاد دولت را به صورت شفاف دریافت کرد و بعد از آن تصمیم‌‌گیری کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: