دوشنبه 02 دسامبر 13 | 10:24

«ممد نبودی»؛ روایتی متفاوت از دفاع مقدس

شهروز توکل مستندساز از ساخت مستندی تحت عنوان «نواکش» که به بررسی موسیقی اصیل مازندران می‌پردازد خبر داد.


شهروز توکل مستندساز و کارگردان مستند «ممد نبودی» گفت: این مستند به چگونگی تبدیل نوحه «ممد نبودی» به یک نماد ارزشی و فرهنگی می‌پردازد. یعنی این موضوع در آن به تصویر کشیده می‌شود که چگونه نوحه‌ای که در ابتدا فقط برای یک منظور خاص و یک شخص سروده و اجرا می‌شود ، خیلی زود میان همه مردم جا ی خود را باز کرده و به نمادی از فرهنگ ارزشی تبدیل می‌شود و حسی نوستالژیک را هم به کسانی که در جنگ بوده‌اند و هم آنها که نبوده‌اند می‌دهد.

وی درباره مدت زمان فیلمبرداری این مستند گفت: فیلمبرداری دو روز طول کشید که از تهران به سمت خرمشهر رفتیم و باز هم با همان قطار به سمت تهران برگشتیم .اما کل مدت زمانی که صرف شد تا این مستند به نتیجه برسد شش ماه بود .علاوه بر اینکه مونتاژ این کار هم کار واقعا سختی بود.

توکل در ادامه از ساخت مستندی درباره موسیقی مازندران تحت عنوان «نواکش» خبر داد و گفت: این مستند از منظر یکی از اساتید بزرگ مازنداران موسیقی اصیل این شهر را بررسی میکند که در حال حاضر در مرحله تدوین به سر می‌برد.

این مستندساز در پایان تاکید کرد: به نظر من غیر از شیوه‌های معمول از زوایای دیگری هم می‌شود به جنگ نگاه‌کرد و به آن پرداخت. یعنی به اطراف جنگ نگاه کنیم و حواشی آن‌ را ببینیم.

مستند «ممد نبودی» آخرین ساخته شهروز توکل است که به بخش مسابقه هفتمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت هم را پیدا کرده است.

عوامل اصلی تولید مستند «ممد نبودی» عبارتند از: شهروز توکل،نویسنده و کارگردان/ رضا تیموری فیلمبردار/ آراد باقری صدابردار / احسان بینا مدیر تولید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: