سه‌شنبه 12 اکتبر 10 | 14:30

اخراج طلاب انقلابی از مدرسه‌های علمیه قم

دلیل اصلی اخراج این طلاب توسط مدیریت مدرسه اباصالح(عج)، به علت ترویج شعائر و ارزش‌های انقلابی می‌باشد و پس از اعتراض به فعالیت افرادی که اعمال مورد نهی شدید رهبری را انجام می‌دادند، مدیریت مدرسه معترضین را به صورت دسته جمعی اخراج نموده است.


به گزارش پایگاه ۵۹۸، با شروع سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه شاهد اخراج 30 نفر از طلاب یکی از مدارس حوزه علمیه قم بوده ایم.

بر اساس اخبار رسیده، دلیل اصلی اخراج این طلاب توسط مدیریت مدرسه اباصالح(عج)، به علت ترویج شعائر و ارزش‌های انقلابی و به تعبیر بهتر انقلابی بودن آنها می‌باشد و پس از اعتراض طلاب اخراج شده به فعالیت افرادی که در لوای مدیریت مدرسه، اعمال مورد نهی شدید مقام معظم رهبری را انجام می دادند، مدیریت مدرسه معترضین را به صورت دسته جمعی اخراج نموده است.

شایان ذکر است که طلاب مورد اشاره از نظر درسی و اخلاقی مشکلی نداشته و قریب به اتفاق این افراد از طلاب نمونه مدرسه می‌باشند. چندی قبل نیز تعدادی از طلاب این مدرسه ،با انتشار بیانیه‌‌ای نسبت به سوء‌مدیریت این مدرسه که موجب تربیت طلاب ضد‌انقلاب و سکولار می‌گردد، زنگ خطر را برای مسئولان حوزه به صدا درآوردند که متأسفانه به علت نفوذ تعدادی از افراد بیت تولیت این مدرسه در شورای مدیریت حوزه علمیه قم، صدای این طلاب به جایی نرسید.

البته این تنها مدرسه‌ای نیست که بسیج و تفکر بسیجی و نیرو‌های انقلابی آن‌، نیش تلخ برخورد از موضع قدرت و نه منطق را چشیده‌اند. چند سالی است که این رویه در مدرسه علمیه شهیدین نیز در سطح مدیریت وجود دارد. اخراج طلاب انقلابی در این مدرسه نیز از سال‌ها پیش در دستور کار مدیریت انحصار طلب این مدرسه می‌باشد.

لازم به ذکر است که مدیریت این مدرسه (که به مدرسه‌ای انقلابی شهرت دارد) متاسفانه تا آن‌جا از آرمان‌ها و منویات ولایت دور شده‌اند که در جریانات فتنه ۸۸ به حمایت صریح و قاطع از میر‌حسین موسوی.

آن‌چه باعث درج این خبر گردید خطری است که رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) در ۳ اسفند ۱۳۶۷ خطاب به روحانيون، مراجع، مدرسين، طلاب و ائمه جمعه و جماعات‏ (صحیفه نور جلد بیست و یکم – صفحه ۲۷۳ – منشور روحانیت ) بدان هشدار و اشاره نمود‌:

(فرمایشات گزینش شده بدون حمل و انتساب آن به مدیریت مدارس ذکر شده در متن خبر می‌باشد و هدف از بیان‌، آگاهی به زنگ خطری است که معمار کبیر انقلاب بدان اشاره نموده است)«در حوزه‏‌هاى علميه هستند افرادى كه عليه انقلاب و اسلام ناب محمدى فعاليت دارند. امروز عده‏اى با ژست مآبى چنان تيشه به ريشه دين و انقلاب و نظام مى‏زنند كه گويى وظيفه‏اى غير از اين ندارند. خطر تحجرگرايان و مقدس نمايان احمق در حوزه‏هاى علميه كم نيست. بايدمراقب بودكه تفكر جدايى دين ازسياست ازلايه‏هاى تفكراهل جمود به طلاب جوان سرايت نكند. طلاب جوان بايد بدانند كه پرونده تفكر اين گروه همچنان باز است و شيوه مقدس مآبى و دين فروشى عوض شده است. شكست خوردگان ديروز، سياست بازان امروز شده‏‌اند. آن‌ها كه به خود اجازه ورود در امور سياست را نمى‏دادند، پشتيبان كسانى شدند كه تا براندازى نظام و كودتا جلو رفته بودند. غائله قم و تبريز با هماهنگى چپي‌ها و سلطنت‌طلبان و تجزيه‌طلبان كردستان تنها يك نمونه است كه مى‏توانيم ابراز كنيم كه در آن حادثه ناكام شدند ولى دست برنداشتند و از كودتاى نوژه سر در آوردند، باز خدا رسوايشان‏ ساخت.

ديروز مقدس‏نماهاى بي‌شعور می‌گفتند دين از سياست جداست و مبارزه با شاه حرام است، امروز مى‏گويند مسئولين نظام كمونيست شده‏اند! تا ديروز مشروب فروشى و فساد و فحشا و فسق و حكومت ظالمان براى ظهور امام زمان- ارواحنا فداه- را مفيد و راهگشا مى‏دانستند، امروز از اينكه در گوشه‏اى خلاف شرعى كه هر گز خواست مسئولين نيست رخ می‏دهد، فرياد «وا اسلاما» سر می‌دهند!»

این اقدامات درحالی رخ می‌دهد که حوزه علمیه قم در هفته‌های آتی پذیرای مقام معظم رهبری می باشد.

قابل ذکر است سایت مجمع فارغ التحصیلان این مدرسه در واکنش به این خبر بیانیه‌ای را منتشر کرده‌اند که می‌توانید بخوانید.

 1. یاسر
  12 اکتبر 2010

  سلام شنیدم از مسئولین سایت 598 مسئولین مدرسه شکایت کردندبدنیست این موضوع روهم رسانه ای کنید اید به این بچه ها کمکی بشه ممنون

 2. کیوان شادکامی
  13 اکتبر 2010

  این ویروس حتی در شهرستان ما/تربت حیدریه سرایت کرده وباعث مهاجرت طلاب به مشهد مقدس گردیده

 3. ناشناس
  27 دسامبر 2012

  این حرف ها رو کی زده؟سندش کو؟

 4. غریبه
  28 می 2015

  راست میگه سندش کو آدم حرف رو باسند می زنه

 5. غریبه
  28 می 2015

  با سند حرف بزندید تا باور کنیم

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.