دوشنبه 02 دسامبر 13 | 12:46

فتوای آیت‌الله کاظم حائری برای اعزام به سوریه

دفاع از اصل اسلام واجب است بشرط اینکه تحت فرماندهی شخص فاسدی نباشد. و پیوستن به هر راهی که به ولایت ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای منتهی شود، مشروع است.


به گزارش تریبون مستضعفین آیت الله سیدکاظم حائری از مراجع تقلید شیعه در پاسخ به استفتایی در خصوص اعزام به سوریه برای دفاع از مقدسات مساله سوریه را محدود به دفاع از حرم حضرت زینب و حضرت رقیه‌(سلام‌الله‌علیهما) ندانسته‌اند و دفاع از اسلام دانسته‌اند. لینک شرط کرده‌اند که پیوستن به گروه‌هایی مجاز است که در جهت و راه آیت‌الله خامنه‌ای مبارزه می‌کنند نه راه‌های فاسد.

آیت‌الله سیدکاظم حائری از مراجع تقلید شیعه می‌باشد که پس از آیت‌الله سیستانی بیشترین مقلد را در عراق دارد.

ترجمه و متن این استفتا بدین شرح است:

من قصد دارم براي دفاع از مقدسات به سوريه بروم نظر جنابعالي چیست؟

پاسخ:
مسئله فقط مربوط به کشور سوريه نيست؛ و مساله‌ی دفاع از حرم حضرت زینب و حضرت رقیه (سلام‌الله‌علیهما) هم نیست. بلکه مواجهه با جبهه متحد کفر است. و کفر اساس اسلام را مورد تهاجم قرار داده است. و دفاع از اصل اسلام واجب است بشرط اینکه تحت فرماندهی شخص فاسدی نباشد. و پیوستن به هر راهی که به ولایت ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای منتهی شود، مشروع است.

نجف اشرف
دفتر آیت الله العظمی سيد كاظم حائری

فتوای ایت الله کاظم حايری برای اعزام به سوریه

 1. محمّد
  2 دسامبر 2013

  به‌به، خوراکِ BBC تأمین شد!

 2. حامی
  31 دسامبر 2013

  خدا حفظشون کنه،ان شاالله

 3. ایرانی
  15 آوریل 2014

  سلام ؛ ببین داداش ؛ اخوی …….آقای محترم ،شما ویامابخواهیم ونخواهیم آنها ازروی عناد ودشمنی هرکاری بگی انجام میدهند ، پس اجازه بده هرغلطی میخوان انجام بدن ، ماموظف به انجام تکلیف هستیم وبس ، انشاالله تکفیری ها وسلفی ها ووهابیت رانابود خواهند نمود مسلمین جهان ، البته بااتحادوبرادری شیعه وسنی ….

 4. حسین
  30 ژانویه 2015

  سلام این وظیفه همه شیعیان است که از اسلام مقدسات شیعه دفاع کنند به نظر من باید تمام مراجع اعظام (حفضه الله اجمعین)حکم جهاد در سوریه بدن

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: