دوشنبه 02 دسامبر 13 | 13:10

بیانیه جمعی از شاعران در حمایت از شیخ النمر

جمعی از شاعران فارسی‌زبان با امضای بیانیه‌ای خواستار آزاد شدن شیخ النمر، رهبر شیعیان عربستان، از زندان‌های آل سعود شدند.


13920331115626469732573جمعی از شاعران فارسی‎زبان با امضای بیانیه‌ای خواستار آزاد شدن شیخ النمر از زندان‌های آل سعود شدند. شاعرانی همچون علی‌رضا قزوه، عبدالرحیم سعیدی‌راد، رضا اسماعیلی، امیر سیاهپوش، محمدرضا ترکی، قادر طراوت‌پور، علی‌محمد مؤدب، فاضل نظری، محسن عرب‌خالقی، علی داوودی، محمدحسین نعمتی، مهشید رهبری، محمدجواد آسمان، رستم عجمی از تاجیکستان، عزیز مهدی از هند، سعید بیابانکی، محمود حبیبی کسبی، کمال شفیعی، مرتضی امیری اسفندقه، رضا احسانی، مهدی مظفری ساوجی، مرتضی حیدری آل کثیر، حسنا محمدزاده، فریبا یوسفی، علی فردوسی، محمدحسین جعفریان، محمدسرور رجایی از افغانستان، قنبرعلی تابش از افغانستان و…. این سوگندنامه را منتشر کرده‌اند.

در متن این سوگندنامه که مدیران سایت شاعران فارسی‌زبان در دفاع از شیخ النمر آن را تنظیم کرده‌اند، آمده است:

«ما شاعران فارسی‌زبان کشورهای مختلف هم‌قسم می‌شویم که چنانچه روحانی آزاده و مبارز، شیخ‌النمر، را که ماه‌هاست در زندان‌های رژیم عربستان دربند است، عوامل آل سعود و شاه عربستان به شهادت برسانند، ما با سرودن شعر به زبان فارسی و ترجمه‌ آن به همه‌ زبان‌ها و نشر آن در فضاهای مجازی و کتاب‌های مستقل و گروهی، جنایات یزیدیان و حجاجیان و هیتلرهای آل سعود را به گوش مردمان جهان و نسل‌های آینده فریاد خواهیم کرد.

باشد که این سوگندنامه‌ به‌عنوان برگی زرین از آزادگی شاعران فارسی‌زبان در تاریخ به ثبت برسد.»

شیخ «نمر باقر النمر» ‌روحانی شیعی برجسته عربستانی، در سال ۱۳۷۹ هجری قمری مصادف با ۱۹۶۸ میلادی، در شهر «العوامیه» در استان القطیف در شرق عربستان در خانواده‌ای اهل علم و دین به دنیا آمد که از آن علمایی چون «آیت‌الله شیخ محمد بن ناصر آل نمر» (قدس سره) و خطبای حسینی چون جدش حاج «علی بن ناصر آل نمر» سر بر آورده بودند. او طی سال‌های گذشته به دلیل فعالیت‌های سیاسی و انتقاد علیه رژیم آل سعود بار‌ها توسط این رژیم بازداشت شد. او مدتی است که در زندان‌های آل سعود به سر می‌‎برد. دلیل زندانی شدن وی حمایت از حقوق شهروندی شیعیان و اعتراض به سیاست‌های صهیونیستی آل سعود اعلام شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: