دوشنبه 02 دسامبر 13 | 15:21

برای بهبودی مادر «مسیح کردستان» دعا کنید

مادر شهید «محمد بروجردی» بر اثر سکته مغزی در بخش آی ‌سی‌یو بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) بستری شده است.


13900825113501_PhotoAمادر شهید «محمد بروجردی» از 12 روز گذشته بر اثر سکته مغزی در بخش آی ‌سی‌یو بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) بستری شد. عبدالمحمد بروجردی در این باره اظهار داشت: وضعیت جسمی مادرم مناسب نیست؛ تکلم ندارد؛ هوشیاری ایشان 20 درصد است.

وی اضافه کرد: پزشکان تاکنون از وضعیت آتی وی اطلاعی ندادند و امیدواریم با دعای مردم حال مادر رو به بهبودی پیش برود.

سردار شهید «محمد بروجردی» به سال 1333 در روستای دره گرگ شهرستان بروجرد دیده به جهان گشود. با اوج گیری روند انقلاب اسلامی در دوازدهم بهمن 1357 و هم زمان با ورود پیروزمندانه حضرت امام(ره)ه به ایران، به امر شهید بهشتی و با نظارت شهید حاج مهدی عراقی، مسئولیت تشکیل و سرپرستی حفاظت از رهبر کبیر انقلاب به شهید بروجردی محول شد.

این شهید از بنیانگذاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود؛ فرمانده قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع)، در جوانی برای آموزش‌های نظامی و فراگیری فنون چریکی عازم سوریه و لبنان شد و بعد از آن به نیروهای تحت فرماندهی شهید چمران پیوست؛ شهید بروجردی بعد از فرمان امام خمینی(ره) برای سرکوبی ضد انقلابیون عازم پاوه و سپس کردستان شد.

در کردستان تمام حرکات ضدانقلاب را به عنوان فرمانده عملیات زیر نظر داشت؛ در جریانات پاوه، درگیری سنندج و حوادث دردناک شهرهای کردستان همواره مقابل ضدانقلاب ایستاد و شهرها یکی پس از دیگری با دلاوری‌های شهید بروجردی و یارانش آزاد شد.

مردم کردستان او را دوست داشتند. او همواره می‌گفت باید حساب مردم را از ضدانقلاب جدا کنیم. به خاطر این برخورد گرم و صمیمی با مردم آن منطقه بود که به او لقب «مسیح کردستان» داده بودند و سرانجام مسیح کردستان در اول خرداد 1362 بر اثر انفجار مین به شهادت رسید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: