سه‌شنبه 03 دسامبر 13 | 11:08

هووی فیس‌بوک آمد!

اپلیکیشن واتس‌آپ یکی از محبوب‌ترین پیام رسان‌های جهان، با 350 میلیون کاربر توانسب رقیب جدی برای فیسبوک شود و جای او را بگیرد.


اپلیکیشن واتس‌آپ یکی از محبوب‌ترین پیام رسان‌های جهان، با 350 میلیون کاربر توانسب رقیب جدی برای فیسبوک شود و جای او را بگیرد.

طبق آخرین یافته‌های آماری که بر روی تلفن هوشمند 4 هزار کاربر در 5 کشور جهان انجام شده است، نشان می‌دهد که 44 درصد از این کاربران حداقل هفته‌ای 1 بار از واتس‌آپ خود استفاده می‌کنند. در صورتی که همین آمار برای کاربران فیس‌بوک 35 درصد است.

واتس آپ اولین اپلیکیشنی است که توانسته است از لحاظ درصد استفاده کاربران جای فیسبوک را بگیرد. یعنی 44 درصد واتس آپی ها جای 35 درصدی فیس بوکی ها را تصاحب کرده‌اند.

واتس‌اپ حالا ماهانه بیش از 350 میلیون کاربر فعال دارد. کاربرانی که روزانه دست‌کم 400 میلیون عکس رد و بدل می‌کنند. نزدیک‌ترین رقیب به واتس‌اپ٬ وی‌چت است که حالا چیزی در حدود 240 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد.

همچنین تحقیقات دیگری نشان می‌دهد که کاربران از گوشی‌های هوشمند خود در 73 درصد موارد برای برقراری تماس‌های صوتی مستقیم٬ 75 درصد برای ارسال اس‌ام‌اس و 60 درصد برای دریافت و ارسال ایمیل استفاده می‌کنند.

قابل ذکر است که بیشتر کاربران این اپلیکیشن ها در محدوده سنی 16 تا 24 سال قرار دارند یعنی همان بازه سنی که طبق آمارها از فیس‌بوک دلزده شده اند و به سمت اپلیکیشن های دیگر روی آورده اند.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: