سه‌شنبه 03 دسامبر 13 | 11:44

معترضان تایلندی به دفتر نخست‌وزیر رسیدند

پلیس تایلند موانعی را که در خیابان‌ها برای جلوگیری از ورود معترضان به ساختمان‌های دولتی مستقر کرده بود، برداشت و با این اقدام معترضان ضد دولتی به دفتر نخست‌وزیر رسیدند.


تظاهرات‌های 9 روز گذشته در تایلند دست‌کم چهار کشته و بیش از 230 مجروح بر جای گذاشته است.

اوایل امروز (سه‌شنبه) پلیس تایلند موانعی را که در مقابل دفتر یینگلاک شیناواترا، نخست‌وزیر تایلند مستقر کرده بود، برداشت.

تلویزیون دولتی تایلند تصاویری نشان داد که معترضان اطراف ساختمان اصلی دولت حضور داشتند. دفتر نخست‌وزیر و وزرای کابینه وی در آنجا است.

صدها تن از معترضان معترضان پس از ورود به محوطه دفتر نخست‌وزیری در حالی که پرچم‌های تایلند را در دست داشتند، سوت می‌زند.

دفتر یینگلاک شیناواترا از عصر روز جمعه تعطیل است و وی در این منطقه حضور ندارد.

نیروهای امنیتی در گفت‌وگو با رویترز اعلام کردند که تغییر استراتژی پلیس تایلند با هدف خاموش کردن تنش‌های رو به گسترش است. همچنین رئیس پلیس تایلند اعلام کرد که به افسران پلیس ضد شورش گفته شده است تا عقب‌نشینی کنند.

این مقام گفت: در هر منطقه‌ای که درگیری رخ داده است ما به تمام نیروها دستور دادیم تا عقب‌نشینی کنند. این سیاست دولت است تا مانع بروز درگیری شود. ما دیگر امروز از گاز‌ اشک‌آور استفاده نمی‌کنیم و هیچ درگیری رخ نخواهد داد. ما به معترضان اجازه می‌دهیم که اگر بخواهند پیشروی کنند.

معترضان تایلندی روز دوشنبه تلاش کردند تا موانعی که مقابل ساختمان‌های اصلی دولت قرار داشت بردارند اما با مداخله پلیس و شلیک گاز اشک‌آور از سوی نیروهای امنیتی و نیز استفاده از آب پرفشار و گلوله‌های پلاستیکی سرکوب شدند.

برچسب‌ها: ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: