سه‌شنبه 03 دسامبر 13 | 12:49

«پسر یک‌دنده جبهه» در دانشگاه شهید بهشتی

این مراسم فردا، چهارشنبه پس از نماز ظهر و عصر در مسجد الزهرا دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.


IMAGE635156153592360886مراسم روایت گری دفاع مقدس با حضور سید نورالدین عافی، راوی کتاب «نورالدین پسر ایران» در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

«نورالدین پسر ایران» خاطرات سید نورالدین عافی نوشته معصومه سپهری است؛ پسری 16 ساله از اهالی روستای خنجان در حوالی تبریز در آذربایجان شرقی که حضور دفاع مقدس را در گردان‌های خط‌‌شکن لشکر 31 عاشورا به عنوان نیروی آزاد، غواص و فرمانده دسته و در جبهه‌های مختلف تجربه کرده و بارها مجروح شده است.

نورالدین نزدیک به 80 ماه از دوران جنگ تحمیلی را با وجود جراحات سنگین و شهادت برادر کوچک‌ترش سید صادق در برابر چشمانش در جبهه ماند و در عملیات‌های متعددی حضور داشت و جانباز 70درصد دفاع مقدس است.

مقام معظم رهبری در تقریظی بر این کتاب نوشته اند:

«این نیز یکی از زیباترین نقاشی‌های صفحه‌ پُرکار و اعجاز گونه‌ هشت سال دفاع مقدس است. هم راوی و هم نویسنده حقاً در هنرمندی، سنگ تمام گذاشته‌اند. آمیختگی این خاطرات به طنز و شیرین‌زبانی که از قریحه‌ ذاتی راوی برخاسته و با هنرمندی و نازک‌اندیشیِ نویسنده، به خوبی و پختگی در متن جا گرفته است، و نیز صراحت و جرأت راوی در بیان گوشه‌هایی که عادتاً در بیان خاطره‌ها نگفته میماند، از ویژگی‌های برجسته‌ این کتاب است. تنها نقصی که به نظر رسید نپرداختن به نقش فداکارانه‌ همسری است که تلخی‌ها و دشواری‌های زندگی با رزمنده‌‌ای یکدنده و مجروح و شلوغ را به جان خریده و داوطلبانه همراهی دشوار و البته پر اَجر با او را پذیرفته است.

ساعات خوش و با صفایی را در مقاطع پیش از خواب با این کتاب گذراندم والحمدلله»

لازم به ذکر است، این مراسم فردا، چهارشنبه پس از نماز ظهر و عصر در مسجد الزهرا دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: