سه‌شنبه 03 دسامبر 13 | 17:15

آغاز تولید داروی خوراکی درمان ایدز

رئیس مرکز تحقیقات ایدز کشور از آغاز پروژه تولید نوع خوراکی داروی درمان ایدز در کشور خبر داد و گفت: متأسفانه در حال حاضر مصرف مواد محرک را در مهمانی‌ها و گروه‌های جنسی می‌بینیم که بسیار زیاد شده است.


مینو محرز، در مورد آخرین وضعیت داروی درمان ایدز، گفت:‌ داروهای درمان ایدز یا ضد ویروسی بوده یا اقلامی است که تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن هستند و داروی آیمود از دسته داروهای تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن در دنیاست.

وی ادامه داد: این دارو بدون عارضه است و ایمنی بدن را بالا می‌برد. هم‌اکنون آیمود در کشور برای اغلب بیماران مبتلا به ایدز استفاده شده و اثربخشی آن تأیید شده است.

رئیس مرکز تحقیقات ایدز کشور گفت: داروی آیمود از زمانی که در کشور تولید شده تا این لحظه بر روی بیش از 4 هزار بیمار مبتلا به ایدز آزمایش و پس از مصرف این دارو مشخص شد که ایمنی بدن بیماران بالا رفته و انرژی زیادی پیدا کرده‌اند.

محرز تصریح کرد: مرکز تحقیقات ایدز به دنبال تولید نوع خوراکی آیمود نیز هست که به زودی عملیات تولید آن آغاز می‌شود و اگر همان اثربخشی نوع تزریقی را داشته باشد، ایده‌آل خواهد بود.

رئیس مرکز تحقیقات ایدز کشور در مورد مصرف مواد محرک در کشور و افزایش موج سوم ایدز، گفت: مصرف مواد محرک یک فاجعه شده و کنترل آن بسیار سخت است، چرا که آموزش‌های لازم در مورد این مواد داده نمی‌شود و جوانان در حالی آن را مصرف می‌کنند و از آن انرژی می‌گیرند که نمی‌دانند چقدر خطرناک است.

وی گفت: متأسفانه در حال حاضر مصرف مواد محرک را در مهمانی‌ها که روابط جنسی هم دارند می‌بینیم که بسیار زیاد شده است، به همین منظور تحقیقات را بر روی این افراد آغاز کرده‌ایم تا بررسی کنیم میزان ایدز در افرادی که فقط شیشه مصرف می‌کنند به چه میزان است. چرا که این افراد از شیشه به عنوان ماده‌ای برای کسب انرژی استفاده می‌کنند و این خطر بزرگی برای جامعه محسوب می‌شود.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: