چهارشنبه 04 دسامبر 13 | 10:59

جزئیات هدفمندی یارانه ها در بودجه 93

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: رئیس جمهور برای پرداخت یارانه‌ها به صد در صد جامعه خواستار مطالعات بیشتری شدند برای آنکه ممکن است اقشاری را که باید به آن‌ها کمک شود، به عنوان اقشار هدف مورد توجه قرار دهند.


اكبر تركان دبير شوراي هماهنگي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي با اشاره به جزئيات اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه ها گفت: در بودجه سال 93 حرفي از اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه ها به ميان نيامده است چرا كه اين مرحله خود برنامه مستقلي است كه بايد مورد بحث وبررسي قرار بگيرد كه اميدواريم بتوانيم برنامه جامعي را براي آن پياده سازي كنيم.

وي ادامه داد: نظر رئيس جمهور كاملا با آنچه كه هم اكنون اجرا مي شود متفاوت است.

وي تصريح كرد: رئيس جمهور براي پرداخت يارانه ها به صد در صد جامعه خواستار مطالعات بيشتري شدند براي آنكه ممكن است اقشاري را كه بايد به آنها كمك شود، به عنوان اقشار هدف مورد توجه قرار دهند.

تركان اظهار داشت: براساس قانون بايد به حمايت هاي تامين اجتماعي و نظام درماني هم پرداخته شود چرا كه هم اكنون بار نظام درماني بر عهده خانواده ها سنگيني مي كند و بسياري از آنها را تحت فشار قرار داده است.

دبير شوراي هماهنگي مناطق ازاد و ويژه اقتصادي گفت:در صورتيكه بتوان بخش مهمي از جامعه را از نظر نظام سلامت مورد حمايت قرار داده و پرداخت نقدي را متوقف كنيم مي توان به نظام تامين اجتماعي و نظام سلامت كه مورد توجه وزير بهداشت نيز است،كمك شاياني كرد .

وي اضافه كرد: به عقيده من در فاز دوم هدفمندي يارانه ها بايد موارد فوق عملياتي شود.

وي در ادامه به انتقادات وارده مبني بر چند شغله بودن خود اشاره كرد و افزود: ماموريت 2 ماهه اي را رئيس جمهور به بنده براي بررسي سازمان فضايي ، شوراي عالي ايرانيان، دبير خانه جنبش عدم تعهد و معاونت امور بين الملل به بنده دادند كه 2 ماه گذشته گزارشي را تقديم معاونت بين الملل رئيس جمهور كردم كه آن را پس از مطالعه تصيح نمودند.

تركان اظهار داشت: هم اكنون جنبش عدم تعهد به وزارت خارجه منتقل شده و شوراي عالي ايرانيان و سازمان فضايي به نوعي در نهاد رياست جمهوري باقي مانده كه با انتصاب محمد شريعتمداري به عنوان معاون اجرايي رئيس جمهور مسوليت آنها به ايشان سپرده مي شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: