چهارشنبه 04 دسامبر 13 | 13:26
نادران در نطق میان دستور:

کاش روحانی در افتتاح پل صدر بود و خدمات «سرهنگ‌ها» را می‌دید

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: در افتتاحیه پل صدر که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) ساخته شد، پیش خود گفتم کاش آقای روحانی بود و می‌دید سرهنگ‌های این مملکت چه خدماتی به مردم کرده‌اند.


13920913000200_PhotoAالیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی اظهار داشت: در اول ماه صفر و ورود اسرا به شام هستیم، اباعبدالله الحسین(ع) محور وحدت نه تنها برای اهل عراق، بلکه برای مسلمانان جهان است و نمایش قدرت مردمی در زیارت پیاده چند 10 میلیونی اربعین، فقط یکی از جلوه‌های زیبایی مسیر بیداری اسلامی است که امیدواریم مسئولان ذیربط تلاش کنند تا در کنار برداشتن ویزای ترکیه و جاهای دیگر، ویزای عراق نیز برداشته شود تا ملت ایران در همراهی با زینب (س) پیاده از نقاط مختلف کشور به سمت کربلا حرکت کند.

وی با اشاره به مسائل داخلی کشور با بیان اینکه حوزه هسته‌ای، حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و معیشتی مردم را تحت تأثیر خود قرار داده است، افزود: موضوع هسته‌ای نه تنها یک مسئله‌ ملی، بلکه یک مسئله‌ فراملی است، به همین دلیل آنهایی که به هر دلیل از هر جناحی به دنبال دو قطبی کردن جامعه هستند، بدانند که به ملت، آرمان‌ها و مقاومت‌های نیم قرن اخیر آنها خیانت کرده‌اند.

نادران تصریح کرد: ما به فرزندان این ملت در مذاکرات هسته‌ای اعتماد داریم و می‌دانیم که حداکثر ظرفیت خود در دفاع از حقوق ملت ایران را به کار می‌گیرند، به همان نسبت نیز به طرف‌های مذاکره به ویژه آمریکایی‌ها و دنباله‌روی‌های اروپایی آنها بی‌اعتماد هستیم.

وی ادامه داد: مجلس به نمایندگی از ملت، مذاکرات و حواشی آن را با حساسیت دنبال می‌کند و چنانچه کمترین شیطنتی از سوی دشمنان این ملت ببیند، پاسخ دندانشکن و پشیمان‌کننده‌ای به آنها خواهد داد.

نماینده تهران اضافه کرد: امروز که آمریکایی‌ها خفت‌بار از حمله نظامی به سوریه دست کشیده‌اند و هیمنه جمهوری اسلامی در دسترسی به عمق استراتژیک نقاط آسیب‌ خود و همپارگی‌های صهیونیستی را دیده‌اند، بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که مسائل خاورمیانه بدون ایران اسلامی حل ناشدنی است و بیش از هر کسی دیگر می‌دانند، چه قدر به این مذاکرات برای تأمین نظر طرف ایران احتیاج داشتند.

وی بیان داشت: دولت بداند که سطح دستیابی ما به فناوری‌های هسته‌ای و کاربردهای آن در کشاورزی، صنعت، دارو، محیط زیست، ماهواره‌ها، سوخت و شناورهای زیرسطحی را متخصصان داخلی و توانمندی خاص دانش فنی فرزندان این ملت تعیین می‌کند و خط قرمز ماست.

عضو کمیسیون بودجه مجلس افزود: حفاظت و حراست از تمام صنایع مرتبط با هسته‌ای و سرمایه‌های انسانی و فنی آن از اوجب واجبات است و چرخ صنعت این کشور نخواهد چرخید، مگر اینکه سانتریفیوژهای ساخت داخل بچرخد.

وی گفت: لااقل در فاز دوم طمأنینه در طرف ایران حفظ شود تا گمان نشود که تعجیل در دستیابی به توافق، مسئولان اجرایی را ناچار از عدول از بعضی ظرافت‌ها کرده است.

نادران با اشاره به حوزه اقتصاد کشور خاطرنشان کرد: متأسفانه بی‌تدبیری‌ها، شکاف‌های داخلی بین فقر، شرارت دشمن و محاصره اقتصادی، سبب تداوم رکود تورمی و فشار مضاعف بر معیشت مردم شده است، از این رو مهار تورم و مدیریت منابع و هدایت آنها به سمت تولید واقعی و تقویت بنیان‌های اقتصاد مقاومتی تولید، توزیع و مصرف یک وظیفه دینی و ملی است.

نماینده تهران تصریح کرد: دلخوش کردن گشایش‌های خارجی و گره زدن سرنوشت اقتصاد کشور به مذاکرات هسته‌ای، آدرس غلط دادن به دشمن و آتش گذاشتن زیر دیگ همه آنها برای فشار بیشتر بر ملت ایران است.

عضو کمیسیون بودجه مجلس ادامه داد: جز با وحدت، همدلی و استفاده عالمانه از ظرفیت‌های داخلی و در نتیجه حل اساسی مشکلات ساختاری اقتصاد ایران، راهی برای برون‌رفت از وضع موجود وجود ندارد و الا رفتار منصفانه در برخورد با موج‌های زودگذر، دچار روزمرگی شدن سیاستگذاران اقتصادی به سرعت کشور را به شرایط بدتر از نیمه دوم 91 خواهد بود.

وی اضافه کرد: اظهارات متناقض و بخشی‌‌نگری مسئولان اقتصادی و اجرایی سبب القای این مطلب شده است که کشتی اقتصادی دولت را ناخدایی نیست، نمی‌توان اقتصاد را در ملوک‌الطوایفی و جزیره‌ای اداره کرد.

نادران گفت: اقتصاد کشور ارشد می‌خواهد، هنوز ملت نسبت به حساس‌ترین مسائلش در امسال و سال آینده بی‌اطلاع است، هدفمندی یارانه‌ها، قیمت کالاها و خدمات، نرخ سود بانکی، سیاست‌های پولی و مالی، مدیریت سهام عدالت، واگذاری‌ها و آزادسازی اقتصاد، وضعیت معیشت و شاخص‌های رفاه مردم از جمله مسائلی است که جز با داشتن یک دستگاه فکری منسجم اقتصادی و نگرش سیستمی مبتنی بر تئوری رشد عدالت‌محور، مدیریت قدرتمند و اراده لازم در همساز کردن همه مدیران اقتصادی، دولت حل نشدنی است.

نماینده مردم تهران ادامه داد: نگاه به گذشته و نقد دولت گذشته، به جای نگاه به آینده و ارائه عملکردهای سیاست‌های اقتصادی، جز دامن زدن به اختلافات و دعوای حسن محمودی نتیجه‌ای ندارد.

وی ضمن شوخی با دولت گفت: شما که بازی برد ـ برد با خانم اشتون را بلدید، لااقل تعاملتان با مجلس در خصوص استانداران، وزارت علوم و دستگاه‌های اجرایی را بهتر کنید.

عضو کمیسیون بودجه مجلس بیان داشت: در افتتاحیه پل صدر که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص)ساخته شد، پیش خود گفتم، کاش آقای روحانی اینجا بود و می‌دید که سرهنگ‌های این مملکت چه خدماتی به مردم مومن و صبور کشور کرده‌اند.

  1. ناشناس
    5 دسامبر 2013

    پیاده از تمام نقاط کشور به سمت حرم امام حسین فقط کار سرهنگان است نه تصویب کنندگان بودجه این واژه باید به عنوان یک دکترین تعریف شود نه برای نظامیان بلکه برای همه کسانی که سخنانی نسنجیده دارند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.