چهارشنبه 04 دسامبر 13 | 14:04

انرژی هسته‌ای تجاری می‌شود

معاون راهبردی و روابط بین‌المللی سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه تجاری کردن انرژی هسته‌ای در دستور کار است، گفت: ایران در بحث هسته‌ای با حقوق خود مصالحه نمی‌کند و مذاکرات با حفظ خط قرمزها دنبال می‌شود.


بهروز کمالوندی ظهر امروز در جمع خبرنگاران زنجانی اظهار داشت: فرصت لازم به گروه 1+5 از سوی ایران داده شده است.

وی با اشاره به اینکه ایران در تعامل با 1+5 اعتماد سازی لازم را انجام داده است، عنوان کرد: ایران همواره به دنبال ایجاد اعتماد بوده است.

معاون راهبردی و روابط بین‌المللی سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه روند مذاکرات و اینکه کشورهای حضور مذاکره تعهدات خود عمل می‌کنند یا خیر، قابل پیش‌بینی نیست، افزود: آنها اختلافات خود را دارند و ما نیز به آنها کمک می‌کنیم که آنها اختلافات خودشان را برطرف کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: روند مذاکرات یک جریان بسیار پیچیده است، اما آنچه که واضح و مشخص است، این است که ما حقوق خودمان را مصالحه نمی‌کنیم و با حفظ خط قرمزها مذاکرات ادامه پیدا می‌کند.

کمالوندی اضافه کرد: در صورتی که طرف‌های مذاکره کننده با حسن نیت وارد عمل شوند، مسائل پیچیده نیست و به راحتی می‌توان موضوعات را حل کرد.

معاون راهبردی و روابط بین‌المللی سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه باید فرصت دهیم تا مسیر مذاکرات طی شود، اذعان داشت: توسعه انرژی هسته‌ای در عرصه علمی، پزشکی و هسته‌ای از برنامه‌های این سازمان است.

وی همچنین با بیان اینکه در آینده به دنبال تجاری کردن انرژی هسته‌ای هستیم، متذکر شد: این امر به این معنا انجام می‌شود که انرژی هسته‌ای فقط در دست دولت نباشد و بخش خصوصی نیز فعال شود و در حال فراهم ساختن زمینه‌های حقوقی این موضوع هستیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: